Dropshipping bez firmy, czy wogóle jest możliwy?

Jak wiadomo założenie firmy zawsze wiąże się z wysokimi kosztami, a co za tym idzie ryzykiem. Dlatego większość osób zniechęca się już na samym początku i nie chce zakładać działalności gospodarczej. Gdy zaczynają kalkulować wszystkie opłaty jakie należałoby zainwestować chociażby w towar lub sprzęt, a także opłacić podatki i inne zobowiązania na rzecz państwa odechciewa im się za to w ogóle zabierać.

Dlatego w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem może okazać się rozpoczęcie działalności bez ryzyka i ogromnych kosztów. Pewnie teraz zastanawiasz się jak to w ogóle możliwe? Otóż, w pewnym stopniu jest to jak najbardziej realne, gdyż istnieje taki model biznesu, a dokładniej handlu internetowego, który nazywa się dropshipping.

Dropshipping to świetny sposób na prowadzenie sprzedaży w internecie bez potrzeby posiadania magazynu, a nawet towaru. Jest to rozwiązanie, które znacznie obniża próg finansowy i pozwala wejść w świat biznesu nie ryzykując przy tym wiele. Ludzie, którzy chcą spróbować swoich sił w handlu normalnie musieliby zakupić towar, wynająć powierzchnię magazynową, a także zatrudnić dodatkowe osoby do pracy, a na to należy przeznaczyć sporą ilość gotówki.

Dlatego nie każdego stać na wyłożenie od razu dużych pieniędzy, zwłaszcza że nie ma pewności, czy ten interes wypali, więc w takiej sytuacji postawienie na dropshipping będzie wspaniałym rozwiązaniem. Jednak pozostaje jeszcze kwestia działalności gospodarczej, która również wiąże się z formalnościami i kosztami, ale i tego można skutecznie uniknąć. A to wszystko za sprawą ustawy, która została stworzona w celu zachęcenia ludzi do przedsiębiorczości.

Nierejestrowana działalność gospodarcza, czyli sposób na sprawdzenie swojego pomysłu

Początki rozwijania sklepu internetowego w większości przypadków traktowane jest raczej jako zajęcie dodatkowe, więc przede wszystkim dlatego warto postarać się o ograniczenie kosztów do minimum. Od przeszło czterech lat jest to dużo łatwiejsze, gdyż wtedy wprowadzono tak zwaną “nierejestrowaną działalność gospodarczą”, która miała na celu zachęcić społeczeństwo do spróbowania swoich sił jako przedsiębiorcy.

Dzięki temu można w prosty sposób wypróbować pomysł na biznes bez konieczności zakładania firmy, ponieważ to wiązałoby się nie tylko z kosztami, lecz także z papierologią. A więc taki rodzaj działalności może okazać się bardzo korzystny dla początkującej osoby, która w razie nie powodzenia nie straci dużo.

Pod działalność nierejestrowaną podlegają wszystkie działania sprzedażowe, bądź usługowe, które nie wymagają specjalnych pozwoleń, takich jak licencja, czy koncesja. Oprócz zbędnej biurokracji kolejnym argumentem przemawiającym za taką formą przedsięwzięcia jest możliwość uniknięcia składek ZUS, a jak wiadomo te są bardzo wysokie. Następną rzeczą jest to, iż możemy normalnie sprzedawać produkty przez internet posiadając swój własny sklep internetowy. Dlatego połączenie działalności nierejestrowanej z dropshippingiem to idealne rozwiązanie na wypróbowanie swojego pomysłu.

Jakie warunki należy spełnić, aby zajmować się dropshippingiem bez firmy?

Żeby przystąpić do sprzedaży w dropshippingu bez konieczności zakładania firmy należy spełnić kilka prostych warunków. Mianowicie pierwszą bardzo istotną rzeczą jest to, że jako osoba fizyczna nie możemy zarobić więcej niż 50% wartości stawki minimalnej określonej w danym roku kalendarzowym. Zatem nasze zarobki w 2022 roku nie mogłyby przekroczyć kwoty 1505 zł brutto miesięcznie.

Choć nie jest to wysoka kwota, za którą bylibyśmy w stanie się utrzymać, stanowi jednak dodatkowe źródło dochodu, które z pewnością przyda się, aby podreperować domowy budżet. Co więcej mamy możliwość spróbowania swoich sił e-handlu, który może być wstępem do poważnego biznesu i założenia w przyszłości własnej firmy.

Następnie, aby rozpocząć sprzedaż w internecie bez firmy musimy robić to samodzielnie, więc nie możemy mieć wspólników, a także zabroniony jest handel osobom, które w ciągu 5 ostatnich lat prowadziły spółkę, bądź działalność gospodarczą. Są to trzy podstawowe warunki, więc jeżeli je spełniasz już dzisiaj możesz zastanowić się nad taką formą zarobkową.

Tak, więc dropshipping bez firmy wydaje się bardzo dobrym pomysłem na stawianie pierwszych kroków w sprzedaży internetowej, a kiedy już nabierzemy wystarczającego doświadczenia nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy założyli własną firmę. Dzięki wcześniejszemu wypromowaniu naszej marki mamy spore szansę na rozwój i wspaniałe przedsięwzięcie, które da nam nie tylko korzyści materialne, ale także mnóstwo satysfakcji.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.