Wdrożenie systemu Microsoft Dynamics 365 – co trzeba wiedzieć?

Narzędzia ułatwiające kontakt pomiędzy firmą a klientem od zawsze były częścią organizacji biznesu. Wraz z postępem i rozwojem technologii pojawiają się coraz nowsze rozwiązania, na które decydują się kolejne przedsiębiorstwa. Jednym z nich jest system Microsoft Dynamics 365.

Wdrożenie każdego systemu wymaga odpowiedniego rozplanowania. Co warto wiedzieć przy wdrażaniu Microsoft Dynamics 365?

Czym jest Microsoft Dynamics 365?

Firma Microsoft stale oferuje swoim klientom rozwiązania dostosowane do rozwijającego się świata, w tym także środowiska biznesowego. System Dynamics był znany już 19 lat temu, natomiast dopiero od 6 lat możemy korzystać z jego następcy, Microsoft Dynamics 365. W przeciwieństwie do poprzedniego systemu, Microsoft Dynamics 365 łączy w sobie funkcje CRM (zarządzanie relacjami z klientami) i ERP (planowanie zasobów przedsiębiorstwa), pozwalając na niezwykle kompleksową obsługę i szeroką gamę opcji. Microsoft Dynamics 365 to rozwiązanie przeznaczone zarówno dla dużych firm, jak i małych przedsiębiorstw, które mierzą wysoko i chcą pozostać konkurencyjne. Inwestycja w zintegrowany system oparty na chmurze pozwala zautomatyzować wiele procesów firmowych: od obsługi klienta po operacje finansowe. Wdrożenie Microsoft Dynamics 365 pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo danych oraz efektywność pracy.

Wdrażanie systemu Microsoft Dynamics 365

Implementacja każdego systemu wymaga dokładnego rozplanowania, pozwalającego na satysfakcjonujący rezultat całej operacji. Przed rozpoczęciem wdrażania, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które z pewnością pomogą w usprawnieniu tego procesu.

Jak długo trwa wdrożenie?

Microsoft Dynamics 365 oferuje szereg opcji wynikających z połączenia kilku systemów, zapewniając przy tym kompleksowe rozwiązanie dla każdego rodzaju problemu. Przy tak obszernych możliwościach wprowadzenie systemu do obiegu firmy może okazać się wyzwaniem, którego nie pokonamy w ciągu jednego dnia bądź tygodnia. Skrupulatne, dobrze przemyślane kroki pozwolą jednak na przebycie tej drogi w owocny sposób. Wdrożenie systemu Microsoft Dynamics 365 może trwać od 8 do 12 tygodni (ok. 2-3 miesięcy).

Od czego zależy czas trwania i koszt wdrożenia?

Nie ma wątpliwości, iż dobrze przygotowany plan działania pozwala na przebieg implementacji nowego systemu w jak najkrótszym czasie i przy jak najniższych kosztach. Te dwa czynniki mogą jednak ulegać modyfikacjom w zależności od elementów zawartych w naszym planie. Niezwykle istotna okaże się tutaj współpraca i dobra komunikacja w zespole, między pracownikami, a także między partnerami, a więc Twoją firmą i ewentualnym partnerem od implementacji. Rodzaj implementacji również gra tutaj ważną rolę. To, jakie moduły zdecydujesz się wprowadzić do swojej firmy, a także w jaki sposób będziesz chciał z nich korzystać, znacząco wpłynie na długość i koszty wdrożenia. Opracowanie tych kwestii jeszcze przed rozpoczęciem procesu implementacji pozwoli jednak na sprawne przejścia między etapami, oszczędzając i usprawniając pracę całego zespołu.

Więcej informacji znajdziesz na https://xplusglobal.com/pl/wdrozenie-dynamics-365/.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.