Dlaczego warto wybrać na sklep internetowy rozwiązanie SaaS?

Jedną z pierwszych decyzji, którą musisz podjąć przy otwieraniu sklepu internetowego, jest wybór oprogramowania. Obecnie coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród początkujących przedsiębiorców, cieszą się rozwiązania SaaS. Czym jest sklep internetowy SaaS? Dlaczego warto go wybrać? Dowiedz się z artykułu.

Skrót SaaS (Software as a Service) oznacza oprogramowanie jako usługę. Działanie tego modelu jest bardzo proste. Wykupując abonament, dostajesz dostęp do gotowego narzędzia pozwalającego na uruchomienie sklepu i zarządzanie nim.

W modelu SaaS za poprawne działanie oprogramowania, aktualizacje i wszelkie kwestie techniczne odpowiada usługodawca. Program znajduje się na serwerach dostawcy, dzięki czemu nie musisz go samodzielnie instalować na własnym urządzeniu.

Dlaczego warto wybrać sklep internetowy SaaS? Zalety oprogramowania

Platformy SaaS dla sklepów internetowych mają szereg zalet. Są również powszechnie dostępne, co przekłada się na duże zainteresowanie, zwłaszcza ze strony początkujących przedsiębiorców. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na sklep internetowy SaaS?

Niskie koszty

Oprogramowanie SaaS pozwala zaoszczędzić pieniądze już na samym początku prowadzenia biznesu, ponieważ dzięki niemu nie musisz wydawać dużych kwot za jednym razem. Wystarczy, że opłacisz abonament oraz domenę. Sky-Shop oferuje także serwer w cenie abonamentu.

W przypadku oprogramowania SaaS nie ponosisz też dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem programisty czy grafika. Kwestiami technicznymi zajmuje się dostawca oprogramowania, a wygląd sklepu możesz samodzielnie skonfigurować w intuicyjnym kreatorze. Warto dodać, że w cenie abonamentu otrzymujesz niemal gotowy sklep, nie musisz zatem przejmować się skomplikowaną instalacją na serwerze i konfiguracją.

Łatwe uruchomienie sklepu i zarządzanie nim

Do uruchomienia sklepu opartego na oprogramowaniu SaaS nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy ani dużej ilości czasu. Wystarczy, że założysz konto, wykupisz domenę, skonfigurujesz ustawienia i dodasz produkty.

Panel administracyjny ułatwi Ci sprawne zarządzanie sklepem i realizację zamówień klientów. Dodatkowo wiele procesów możesz zautomatyzować, dzięki dostępnym integracjom. W razie jakichkolwiek problemów masz także do dyspozycji pomoc techniczną.

Możliwość modyfikacji sklepu

Decydując się na sklep internetowy SaaS, możesz wybrać pakiet abonamentowy najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom. Zapłacisz zatem za te funkcje, których naprawdę potrzebujesz i w ten sposób optymalnie wykorzystasz budżet.

Zyskujesz także możliwość modyfikacji sklepu oraz zakupienia modułów dodatkowych. Dzięki temu możesz spersonalizować niemal każdy element oraz uzupełnić sklep o nowe funkcje, które będą wspierać sprzedaż. W Sky-Shop otrzymasz również dostęp do API i FTP, co pozwoli Ci na jeszcze większe modyfikacje.

Rozwój oprogramowania

Po stronie dostawcy usługi leży również aktualizacja oprogramowania i dostosowywanie go do bieżących wymagań oraz trendów rynkowych. W przypadku innych opcji, takich jak open source czy rozwiązań dedykowanych, dodatkowe usprawnienia generują koszty.

Wybierając na sklep internetowy SaaS, możesz liczyć na ciągle pojawiające się nowe funkcje i udogodnienia. Nie musisz zatem sam martwić się o wdrażanie dodatkowych rozwiązań w Twoim sklepie czy dostosowywanie go do bieżących wymagań prawnych.

Integracje

Oprogramowanie SaaS oferuje dodatkowe integracje z systemami zewnętrznymi, które są niezbędne do prowadzenia efektywnej sprzedaży. Dzięki temu w łatwy sposób zintegrujesz swój sklep internetowy z hurtowniami, narzędziami e-commerce czy systemami płatności i kurierami. Gotowe integracje pozwolą Ci zautomatyzować szereg procesów i usprawnić działanie Twojego biznesu.

Wsparcie techniczne

Platformy SaaS oferują wsparcie na każdym etapie prowadzenia sklepu. W razie jakichkolwiek problemów masz zatem do dyspozycji pomoc. Konsultacje ze specjalistami są bezpłatne, dzięki czemu nie musisz martwić się o dodatkowe koszty.

Kiedy warto zdecydować się na sklep internetowy Saas?

Sklep internetowy SaaS to dobre rozwiązanie zarówno dla małych, jak i większych firm. Ze względu na skalowalność i różne opcje abonamentowe umożliwia rozwój. W ten sposób nawet mały biznes może rozwinąć się w duży sklep z szeroką ofertą produktów. Dzięki różnorodnym pakietom abonamentowym rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku mniejszych sklepów, jak i dużych biznesów.

Sklep internetowy SaaS szczególnie sprawdzi się w Twoim przypadku, jeżeli:

 • dopiero zaczynasz swój biznes,
 • chcesz uruchomić sklep szybko i w prosty sposób,
 • nie masz dużego budżetu na start,
 • nie dysponujesz wiedzą programistyczną,
 • chcesz skupić się na działaniach sprzedażowych i nie przejmować aspektami technicznymi, aktualizacjami oraz dostosowywaniem funkcji sklepu do bieżących wymagań.

Sprawdź oprogramowanie SaaS dla sklepów internetowych Sky-Shop

Chcesz skorzystać z możliwości, jakie daje sklep internetowy SaaS? Postaw na sprawdzone rozwiązania, takie jak Sky-Shop. Z jego pomocą szybko otworzysz w pełni funkcjonalny sklep internetowy jak już ponad 90 tys. klientów.

Wybierając sklep internetowy Sky-Shop, otrzymujesz:

 • integracje z setkami hurtowni, narzędziami e-commerce, systemami płatności, kurierami, portalami aukcyjnymi oraz porównywarkami cen i opinii,
 • intuicyjny kreator wyglądu sklepu,
 • nieustanny rozwój oprogramowania i aktualizacje,
 • darmową pomoc techniczną,
 • wygodną aplikację mobilną do obsługiwania sklepu,
 • stabilność i bezpieczeństwo oprogramowania,
 • 14-dniowy darmowy okres próbny.

Dzięki Sky-Shop możesz łatwo oraz szybko skonfigurować sklep i rozpocząć sprzedaż już w ciągu kilku dni. Dostępne na platformie rozwiązania pomogą Ci zautomatyzować codzienną pracę. Zaoszczędzone w ten sposób czas i pieniądze możesz przeznaczyć na rozwój Twojego biznesu.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.