Czy panele fotowoltaiczne są opłacalne dla firm?

Nowoczesne panele fotowoltaiczne dają sporo korzyści nie tylko odbiorcom prywatnym lecz także firmom. Z pewnością cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku, co ma związek z ochroną środowiska i oszczędnością kosztów. Czym cechuje się instalacja fotowoltaiczna? Czy jest opłacalna dla firmy? Dlaczego warto na nią postawić?

Fotowoltaika dla firmy

Fotowoltaika dla firm może dać sporo możliwości, zwłaszcza gdy postawimy na sprawdzone rozwiązania. Na uwagę zasługuje oferta firmy SunErgo. Od początku działalności przedsiębiorstwo wykonało kilkaset instalacji fotowoltaicznych, co przekłada się na szerokie doświadczenie i umiejętności w tej dziedzinie. Priorytetem jest  dostarczanie klientom – również firmom – usług na najwyższym poziomie, wpływając na ich zadowolenie. Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zainstalowanie fotowoltaiki dla swoich nieruchomości.

Zalety fotowoltaiki dla firm

Nowoczesne technologie pozwalają produkować prąd samodzielnie, co wykorzystamy na potrzeby firmy. Jeżeli posiadamy niezagospodarowaną powierzchnię na dachu firmy lub grunt w pobliżu, warto rozważyć zamontowanie paneli fotowoltaicznych. To idealne miejsce na budowę takich systemów, jakie pozwolą na zwiększenie oszczędności w firmie. Bez problemu dopasujemy taki system fotowoltaiczny, jaki da nam komfort. Opłaty za prąd niestety cały czas rosną, co przekłada się na większe rachunki. Prognozy przepowiadają dalsze wzrosty, a fotowoltaika dla firmy pozwoli na oszczędność i niezależność energetyczną. Ponadto, skorzystamy z wygodnego kalkulatora fotowoltaicznego, jaki oszacuje cenę montażu i oszczędności związane z własną produkcją prądu ze słońca.

Jakie zalety ma fotowoltaika dla firm? Przede wszystkim warto docenić:

  1. Oszczędności kosztów energii elektrycznej,
  2. Społeczną odpowiedzialność biznesu, co przekłada się na zrównoważoną produkcję i ochronę środowiska,
  3. Niezależność energetyczną,
  4. Preferencyjne warunki finansowania instalacji fotowoltaicznej,
  5. Inwestycję, jaka przełoży się na zyski.

Dofinansowanie fotowoltaiki dla firm

Na stronie https://sunergo.pl/dofinansowanie-fotowoltaiki-dla-firm/ znajdziemy ciekawe rozwiązania, które dotyczą dofinansowania fotowoltaiki dla firm. Na uwagę zasługuje leasing instalacji fotowoltaicznej na korzystnych warunkach. Pamiętajmy o tym, że taka opcja jest nie tylko bezpieczna dla środowiska, lecz także pozwala realnie obniżyć koszty operacyjne, co uzyskamy dzięki darmowej energii z promieni słonecznych. SunErgo oferuje ciekawe możliwości sfinansowania instalacji w formie leasingu. Wysokość wykupu jest uzależniona od długości trwania umowy, a umowa może bazować na okresie od 48 do 84 miesięcy.

Na rynku funkcjonują również inne programy zapewniające dotacje, które wspierają firmy w inwestycjach w fotowoltaikę. Takim programem jest np. Energia Plus, która wspomogła już tysiące przedsiębiorców.

Kto może skorzystać z leasingu?

Przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy planują zakup instalacji fotowoltaicznej bez angażowania własnych środków. Korzyści odczują jednoosobowe działalności, spółki osobowe, fundacje, stowarzyszenia, spółki kapitałowe, czy osoby prowadzące gospodarstwo rolne. Warto zauważyć, że leasing o wartości do 250 tys. zł netto jest popularnym rodzajem dofinansowania fotowoltaiki dla firmy. Nie musimy martwić się jednorazowym kosztem, jaki jest zastąpiony comiesięcznymi ratami. Ponadto, każda rata jest kosztem uzyskania przychodu, dlatego zmniejsza podstawę podatku dochodowego. Podczas korzystania z leasingu operacyjnego, firmy rozłożą podatek VAT na raty i nie muszą go rozliczać jednorazowo. Wszystko to sprawia, że takie rozwiązanie jest opłacalne i wygodne dla wielu przedsiębiorców.

Panele fotowoltaiczne w dzisiejszych czasach są coraz bardziej popularne. Korzystają z nich nie tylko odbiorcy prywatni, lecz także większe i mniejsze firmy. Produkcja prądu ze słońca jest związana z odnawialnymi źródłami energii, co korzystnie wpływa na ochronę środowiska naturalnego. Każda firma doceni z pewnością fakt, że dzięki temu zaoszczędzi koszty i skorzysta z leasingu. Zalety fotowoltaiki są znane nie od dziś.

 

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.