Jaki kalendarz wybrać? Poradnik dla niezdecydowanych

Ścienny, biurkowy czy książkowy? Rodzajów kalendarzy jest wiele, co powoduje, że wybór konkretnego z nich może przysparzać trudności. Jakie kalendarze na rok 2022 wybrać? Przygotowaliśmy krótki poradnik, by pomóc Ci w zakupie.

Kalendarze na rok 2022 książkowe

Eleganckie i praktyczne książkowe kalendarze na rok 2022 to polecany wybór dla osób, które lubią dokładnie planować i zarządzać swoimi zadaniami oraz spotkaniami. Możesz zdecydować się na modele dzienne, w których każda strona obejmuje cały dzień. To idealna propozycja dla osób, dla których istotne jest dokładne rozpisanie krok po kroku najważniejszych zadań do wykonania. Kalendarze te zawierają także wystarczająco dużo miejsca na zrobienie rozbudowanych notatek i zapisanie wielu informacji.

Kalendarze na rok 2022 tygodniowe, czyli takie, na których tydzień mieści się na dwóch sąsiadujących stronach, to z kolei najlepsza opcja dla osób, które nie lubią się zbytnio rozpisywać i najczęściej używają jedynie haseł oraz skrótów, aby zapisać najważniejsze informacje. Ta wersja kalendarza sprawdza się dobrze dla osób, które planują zadania do wykonania na konkretny tydzień, bez wskazywania, w którym dniu należy je zakończyć.

Kalendarze na rok 2022 od sprawdzonych wydawców, takich jak firma NANA, wyróżniają się również efektownym designem. Możesz spersonalizować kalendarz, dodając np. swoje imię lub sentencję, określając kolor albo wielkość produktu. Dzięki temu zyskasz pewność stworzenia wyjątkowego, jedynego w rodzaju i “w pełni Twojego” kalendarza. Model książkowy możesz mieć zawsze przy sobie. Niezależnie więc od tego, czy zapisujesz w nim ważne spotkanie zawodowe, czy też prywatną wizytę u lekarza, kalendarz będzie Ci zawsze towarzyszył.

Kalendarze biurkowe

Kalendarze biurkowe sprawdzają się natomiast najlepiej w biurze albo gabinecie. To modele idealne do celów zawodowych. Możesz zdecydować się na kalendarze na rok 2022 w formie tzw. zrywek, czyli umieszczane na biurku, np. pod klawiaturą komputera. Są one na tyle funkcjonalne, że bez przeszkód możesz na nich wykonywać różne zadania zawodowe, np. wypełniać dokumenty albo pracować na komputerze. Zazwyczaj każda karta obejmuje cały tydzień. Po zakończeniu tygodnia zrywasz ją i przechodzisz do następnej.

Modele biurkowe stojące są znacznie mniejsze. Sprawdzają się przede wszystkim dla osób, które chcą szybko sprawdzić datę bądź dzień tygodnia. Ze względu na wielkość nie zapiszesz w nich wielu informacji, ale te najważniejsze z pewnością się zmieszczą.

Kalendarz ścienny

Kalendarze ścienne sprawdzą się zarówno w pracy, jak i w domu. Szybki “rzut oka” na ścianę i już wiesz, jakie wydarzenia, zadania albo uroczystości czekają na Ciebie w tym miesiącu. Model ten sprawdza się także świetnie w planowaniu sezonowych bądź okresowych wydatków, takich jak rachunki za prąd, mieszkanie czy Internet. Przypomną o konieczności wymiany opon w samochodzie lub o zbliżających się urodzinach teściowej.

Ścienny kalendarz znajdzie zastosowanie także w pracy, nawet w sytuacji, gdy większość pracowników działa w oparciu o systemy i kalendarze elektroniczne. Możesz w nim zaznaczyć najważniejsze dla firmy daty i wydarzenia, co systematyzuje działania pracowników, a jednocześnie działa mobilizująco na zespół.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.