Tonery do drukarek – jak wybrać?

Odpowiednie dobrane tonery do drukarek bezpośrednio wpływają na jakość wydruku i pracę urządzenia. Ich zakup rzutuje także na koszty eksploatacji, dlatego użytkownicy często poszukują bardziej ekonomicznych zamienników. Czy taki zabieg się opłaca? Jak kupować tusze do drukarek laserowych czy atramentowych? Czy tylko model drukarki ma znaczenie? Skorzystaj z poniższych podpowiedzi.

Wybór odpowiedniego tonera do drukarki laserowej nie jest skomplikowanym zadaniem – dobrze zaopatrzony sklep z tuszami do drukarek oferuje zarówno produkt oryginalny, jak i zamienniki w atrakcyjnych cenach.

Tonery do drukarek różnych producentów

Najprostszym sposobem, by kupić produkt kompatybilny z drukarką laserową jest zaopatrzenie się w toner lub tonery do drukarek oferowane przez producenta konkretnego urządzenia. Wystarczy sprawdzić model i dopasować do niego produkty oryginalne, na przykład tonery Canon do sprzętu tej firmy. To rozwiązanie szybkie i pewne, ale, niestety, dość drogie.

Możesz także zaopatrzyć się w zamienniki przeznaczone do danego modelu drukarki. Najlepiej sprawdzić symbol z oryginalnego pojemnika, a następnie porównać tańsze opcje, które oferuje sklep internetowy lub stacjonarny.

Kolory tonerów

Wybierając tonery do drukarek laserowych, sprawdź także kolor kartridża. Czasami wystarczy jeden pojemnik z tuszem czarnym i jeden z kolorowym, czasem zaś – zwłaszcza jeśli chodzi o urządzenia wielofunkcyjne – niezbędna jest większa ich liczba tuszów. Przed dokonaniem zakupu musisz zatem wiedzieć, jak skonstruowane jest dane urządzenie.

Zweryfikuj także, czy drukarka musi być wyposażona we wszystkie urządzenia. Niektóre tonery działają solo, dlatego jeśli drukujesz głównie dokumenty, wystarczy tusz czarny. Kolory okaże się w takiej sytuacji zbędnym wydatkiem.

Czy warto kupować zamienniki?

Wyżej pojawiła się już informacja o możliwości zastąpienia oryginalnych produktów zamiennikiem. Niektórzy mają obawy dotyczące jakości takich produktów i nie są one całkowicie bezpodstawne. Nie wszystkie zamienne tonery oferują dobrą jakość. Należy sięgać po ofertę sprawdzonych sklepów, które weryfikują jakość propozycji od poszczególnych dostawców. Tylko produkty sprawdzone przełożą się na dobrą jakość wydruku, niezależnie od tego, czy korzystasz z drukarki do celów służbowych czy tylko prywatnych.

Zamiennik dopasowuje się do drukarek w taki sam sposób jak toner oryginalny: weryfikując symbol na opakowaniu.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.