Samsung S10 vs Redmi Note 8 Pro

Chińskie przedsiębiorstwo Xiaomi cały czas depcze po piętach największym producentom smartfonów. Zarówno Samsung S10, jak i Redmi Note 8 Pro weszły na rynek w 2019 roku, kolejno w pierwszym i w trzecim kwartale. Cenowo Galaxy wypada prawie dwa razy drożej, za to Xiaomi ma lepszą ocenę od użytkowników. Porównaj parametry obu modeli smartfonów i sprawdź, który warto wybrać.

Porównanie wyświetlaczy

Smartfon Redmi Note 8 Pro posiada większy ekran (6,53”) w porównaniu z Samsungiem S10 (6,1”). Tu jednak przewaga się kończy. Koreańskie przedsiębiorstwo wyposażyło swoje urządzenie w doskonały wyświetlacz AMOLED, który zapewnia zdecydowanie lepszy kontrast, nasycenie czerni i kolorów oraz pobiera znacznie mniej energii. Ma również większą rozdzielczość – 551 ppi. Dzięki jego zastosowaniu można produkować cieńsze smartfony niż przy technologii IPS TFT, w który z kolei wyposażono model od Xiaomi. Rozwiązanie wiąże się niestety z wysokimi kosztami, to też montowane jest w urządzeniach z górnej półki. Poza tym AMOLED ma krótszą żywotność i często przytrafia się problem z wypalaniem. W razie takiego przypadku wyświetlacz do Samsunga S10 można  bez problemu wymienić.

Warto również zaznaczyć przewagę ekranu w Redmi Note 8 Pro. Wyświetlacz IPS TFT zdecydowanie lepiej wyświetla biały kolor (w przypadku AMOLED może on być lekko żółtawy) i jest bardziej czytelny w świetle słonecznym. Dodatkowo jego produkcja jest tańsza i powszechniejsza, dzięki czemu na rynku dostępna jest szeroka gama rozmiarów. Ma mniejszą rozdzielczość (395 ppi), ale za to większą żywotność. Wyświetlacze do Redmi Note 8 Pro również bez problemu wymienisz w razie uszkodzenia, na przykład w wyniku upadku z dużej wysokości.

Idealne zdjęcia?

Aparat to bardzo ważna kwestia dla osób, którym zależy na wykonywaniu profesjonalnych, zachwycających zdjęć oraz nagrywania filmów. Xiaomi Redmi Note 8 Pro wyposażony został w aż cztery tylne aparaty 64 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix. Posiada także funkcję AI, która umożliwia inteligentne wyszukiwanie i rozpoznawanie scenografii (na przykład plaży, błękitnego nieba, lasu czy estrady) oraz obiektów. Optymalizacja ustawień aparatu zachodzi automatycznie, co pozwala na robienie jeszcze lepszych zdjęć. Xiaomi może także pochwalić się bardzo dobrym przednim obiektywem – aż 20 Mpix.

Samsung S10 ma trzy aparaty tylne 16 Mpix + 12 Mpix + 12 Mpix oraz przedni 10 Mpix. Posiada za to o wiele więcej funkcji, takich jak autofocus, tryb super slow-motion, geotagging, optyczną stabilizację obrazu, jasność obiektywu f/1.5 i f/2.4 oraz wykrywanie twarzy. Oba urządzenia pozwalają na nagrywanie filmów w jakości 4K.

Przewagą Xiaomi Redmi Note 8 Pro jest także pojemniejsza bateria Li-Po 4500 mAh oraz system Quick Charge 4+. Urządzenia wyposażone są także w 8-rdzeniowy procesor. Przy wyborze smartfona warto zastanowić się, jakie parametry będą dla Ciebie szczególnie istotne. Samsung S10 wygrywa rodzajem wyświetlacza, funkcjami aparatu, a także marką. Xiaomi natomiast jest tańszy, ma lepszą rozdzielczość obiektywów oraz pojemniejszą baterię. Na który się zdecydujesz?

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.