Laptop poleasingowy dla dziecka – czy warto?

Dzieci do pewnego wieku nie mają dużych potrzeb technologicznych. Wystarczą im stosunkowo proste komputery, tablety i smartfony, na których będą mogły oglądać ulubione kreskówki. Oczywiście z wiekiem potrzeby rosną i pojawia się moment, kiedy standardowy laptop nie będzie w stanie uruchomić rozbudowane gry komputerowej. Dzieci też już od najmłodszych lat uczą się języków programowania i automatyzacji, co też dla sprzętu jest niezwykle wymagającym procesem. Czy warto w takich momentach sięgać po laptopy poleasingowe? Sprawdźmy i przekonajmy się na własne oczy!

Laptopy poleasingowe – ceny w porównaniu do nowych konstrukcji

Najniższa cena markowego laptopa w standardowym rozmiarze 15,6 cala, oferującego przeciętne parametry techniczne, to ok. 1300-1600 złotych. Trzeba przyznać, że jest to wysoka kwota za sprzęt, który posłuży do podstawowych prac biurowych lub surfowania po sieci. W tej cenie znaleźć można laptop poleasingowy o dużo większej wydajności, który będzie już w stanie poradzić sobie z ponadprzeciętnym obciążeniem.

Dla porównania: Nowy laptop zapewniający dostęp do procesora i5, dysku SSD 128-256 GB, 8 GB pamięci RAM kosztuje ok. 2500-3000 złotych. W wersji poleasingowej taki komputer będzie kosztować ok. 1500 złotych.

Warto zauważyć, że na przestrzeni ostatnich lat, komputery mobilne nie zmieniły się aż tak bardzo pod kątem technicznym, jak mogłoby się wydawać. Wzrosły jednak ich ceny ze względu na brak dostępności surowców itp. W takich momentach warto szukać oszczędności w miejscach, w których sprzęt komputerowy czeka na nas z bardzo dużym upustem cenowym – zwłaszcza że w przypadku laptopów poleasingowych nie widać różnicy zarówno w specyfikacjach technicznych, jak i wydajności.

Czy laptopy poleasingowe naprawdę są tak dobre?

Każde urządzenie zostało dokładnie przeanalizowane zarówno pod kątem technicznym, jak i systemowym. Oznacza to między innymi, że laptop przed znalezieniem się w ofercie sklepu, przeszedł nie tylko powierzchowne oględziny z zewnątrz, ale i został rozkręcony, wyczyszczony oraz wypielęgnowany – np. poprzez wymiany wszystkich past chłodzących. Do tego dochodzi kompleksowe czyszczenie dysku twardego i reinstalacja systemu operacyjnego. Klient otrzymuje zatem w 100-procentach sprawny i gotowy do eksploatacji sprzęt.

Nie masz pewności, czy wybrany przez Ciebie laptop poleasingowe spełni oczekiwania Twoich pociech? Brakuje Ci pewności i nie wiesz, co zamówić? W takim razie warto skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i dobiorą zestaw indywidualnie do Twoich wymagań na podstawie udzielonych informacji. Sprawdź jakie to proste z Komputerymarkowe.pl.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.