Dziewięć mitów na temat wkładów z tuszem

Istnieje wiele branż, w których drukowanie papierów odbywa się niemal codziennie, takich jak firmy IT, firmy biznesowe, kancelarie prawne, agencje rządowe, itp. Tam, gdzie drukarki są używane na skalę komercyjną do drukowania dokumentów i papierów, osoby zmuszone są do zakupu pojemników z tuszem.

 

Jest to bardzo trudne dla nowego pracownika, żeby kupić kompatybilny nabój do drukarki. Zawsze należy pamiętać o zakupie kompatybilnych wkładów atramentowych pomoże Ci zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy. Oni nigdy nie niepokoją się o jakość druku, kompatybilność kasety, z ich modelem drukarki. Oto 9 istniejących mitów na temat wkładów atramentowych. Wystarczy przejść przez nie jeden po drugim:

  1. Odzyskana lub kompatybilna kaseta nie jest odpowiednia dla mojego modelu drukarki

 

Zawsze pamiętaj, że miliony ludzi na całym świecie kupują kompatybilne lub regenerowane wkłady do drukarek bez wahania. To nie ma znaczenia, która marka i jaki model drukarki używasz, zawsze można znaleźć naprawiony lub zgodny wkład do drukarki.

 

  1. Regenerowane lub kompatybilne wkłady nie są tak dobre jak oryginalne wkłady

 

Prawdą jest, że niektóre odnowione i kompatybilne wkłady dostępne na rynku rozczarowują i odstraszają konsumentów. Ale nie wszystkie z nich są gorszej jakości. Niektóre regenerowane lub kompatybilne kartridże są o wyższych standardach i ich proces produkcji w fabryce spełnia międzynarodowe normy jakości ISO. Należy wiedzieć, że wkłady produkowane zgodnie z normami ISO są na wysokim poziomie i nie są gorsze od jakości oryginalnych wkładów.

Zobacz również:  Wybieramy laptop za ok. 2000 zł. TOP 3

 

  1. Wkłady regenerowane są napełniane starymi atramentami.

 

To nie jest kompletna prawda. Odnowione wkłady zakończyły już cykl użytkowania. Takie wkłady są dokładnie czyszczone, a uszkodzone elementy są wymieniane na nowe, jeśli zostaną znalezione. Następnie wkłady napełniane są nowym tonerem lub atramentem tej samej marki, która była w nich wcześniej używana.

 

Oprócz tego wymieniane są mikroczipy, które są w pełni odpowiedzialne za sprawną współpracę drukarki z kasetą i dostarczają informacji o poziomie tonera lub atramentu. W końcu wszystkie wkłady są testowane pod kątem wycieku atramentu lub tonera i przechodzą test na jakość druku. Po tym, testowane wkłady są pakowane i wysyłane na rynek.

 

  1. Stary toner lub tusz jest używany w kartridżach z odzysku i kompatybilnych.

 

Zarówno odzyskane, jak i kompatybilne wkłady są zawsze napełniane nowym tonerem lub atramentem. Dla każdego modelu kasety jest własny toner lub formuła atramentu. Tak więc, to jest po prostu niemożliwe, aby zebrać i ponownie użyć tonera lub atramentu w kartridżach. Poza tym zużyty i zanieczyszczony toner i atrament nie podlegają recyklingowi, ponieważ mogą uszkodzić kasetę i spowodować problemy z drukowaniem.

 

  1. Korzystanie z naprawionego lub kompatybilnego kartridża może uszkodzić moją drukarkę

 

Istnieje mit, że producenci oryginalnych kartridży zmuszają nabywców do zakupu drogich materiałów eksploatacyjnych. Zawsze należy pamiętać, że wkłady są niezależną jednostką drukarek. Wkłady z wadą mogą nie drukować lub przeciekać, co będzie wymagało czyszczenia niektórych części drukarki. Wady te mają wpływ tylko na wkład i nie mogą zaszkodzić drukarce. Tak więc, można znaleźć te same wady w oryginalnych kartridżach, jak również wśród odnowionych i kompatybilnych kartridży.

Zobacz również:  Dioda prostownicza – jak działa?

 

  1. Regenerowane i kompatybilne wkłady nie mają okresu gwarancji

Duży i sprawdzony producent regenerowanych i kompatybilnych kartridżów zawsze udziela gwarancji na swoje towary na okres około 1-2 lat, który zależy od modelu kartridża. Okres gwarancji zapewniają producenci oryginalnych wkładów. W niektórych przypadkach okres gwarancji na regenerowany lub kompatybilny wkład może nawet przekroczyć okres gwarancyjny, który producent oryginalnego wyposażenia daje temu modelowi. W okresie gwarancyjnym, jeśli z obiektywnych powodów nie jesteś zadowolony z jakości druku, możesz zwrócić wkład lub zażądać wymiany produktu na nowy.

 

  1. Regenerowane lub kompatybilne wkłady mają niższe zasoby druku

 

W zależności od modelu wkładu, zasób drukujący lub zasób wkładu musi być zawsze wskazany na wkładzie. Ogólnie rzecz biorąc, zasoby oryginalnych, regenerowanych i kompatybilnych wkładów tego samego modelu są mniej więcej takie same. W niektórych przypadkach, producenci kompatybilnych wkładów oferują wyższe zasoby dla niektórych modeli. To nie ma znaczenia, jeśli kupisz oryginalny, regenerowany lub kompatybilny nabój. Zawsze należy zwrócić uwagę na e określony zasób druku i przybliżony koszt jednej strony druku.

 

  1. Używane i regenerowane wkłady chronią środowisko

 

Należy zawsze pamiętać, że tylko niewielki procent zużytych wkładów jest przetwarzany przez producentów OEM i ponownie wykorzystywany. Większość z nich jest wysyłana na wysypiska śmieci lub wysyłana do krajów trzecich w celu przetworzenia.

 

  1. Oryginalne wkłady są produkowane w Ameryce Północnej

 

Nie jest to w pełni prawdą. Większość oryginalnych wkładów nie jest produkowana w fabrykach OEM. Są one produkowane w fabrykach, które posiadają specjalną licencję na używanie marki. Większość takich zakładów partnerskich znajduje się w krajach trzecich.

 

To są pewne ważne mity związane z nabojami z tuszem. Po prostu przeczytaj je i wyeliminuj zamieszanie, aby podejmować mądre decyzje zakupowe.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.