Założenie strony WWW jest łatwiejsze niż możesz przypuszczać

Stworzenie własnego serwisu WWW wydaje ci się zadaniem, którego nie jesteś w stanie wykonać? Obecnie możesz naprawdę łatwo stać się właścicielem strony. Profesjonalny efekt możesz uzyskać, nie mając żadnego doświadczenia, a wszystko osiągniesz dzięki dostępnym aktualnie rozwiązaniom. Jakim?

Strona WWW z kreatora

Pierwszym sposobem na założenie serwisu jest skorzystanie z kreatora witryn internetowych. To narzędzie, które ogranicza do minimum proces uruchomienia strony. Usługa ta polega na tym, że w ramach oferty otrzymujesz do dyspozycji zasoby serwera, których potrzebujesz, by witryna funkcjonowała, i szablony stron internetowych. Np. w ramach oferty AZ.pl wybierasz z kilkudziesięciu propozycji taką, która ci odpowiada. Możesz dopasować wygląd serwisu do swoich oczekiwań. Zdecyduj się na dany pakiet, biorąc pod uwagę wielkość strony, tzn. to, z ilu ma się ona składać podstron. Kolejnym krokiem jest wypełnienie witryny treścią, co jest niemal tak łatwe, jak korzystanie z edytora tekstu. Stronę projektujesz metodą „przeciągnij i upuść”. Do wyboru masz 90 modułów złożonych z 30 widgetów. Do twojej dyspozycji są 42 style i 40 czcionek. Możesz łatwo dodać formularz, mapę, grafikę, separator, tekst czy przycisk.

Możesz również wybrać pakiet, który umożliwi ci sprzedawanie produktów online. Dodasz wtedy asortyment, który chcesz oferować w sieci. Możliwa będzie też edycja opcji płatności, wysyłki, a sklep może być gotowy do działania nawet w ciągu kilku minut od rozpoczęcia jego konfiguracji.

Wszystkie dostępne rozwiązania są łatwe w obsłudze. Nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy, żeby z nich skorzystać. Prostymi krokami uzyskasz oczekiwany efekt. Strona może mieć nawet nielimitowaną liczbę wersji językowych, a bardziej zaawansowani użytkownicy mogą edytować kod HTML/CSS. Jeśli dojdziesz do wniosku, że aktualny szablon ci nie odpowiada, to możesz bardzo łatwo zmienić go na inny z dostępnej bazy. To daje ci możliwość testowania, który z nich będzie najskuteczniejszy, jeśli chodzi o konwersję.

Serwis dzięki instalatorowi aplikacji

Druga metoda jest nieco inna, ale korzystając z niej, również możesz stosunkowo łatwo stać się właścicielem strony WWW. W ramach usług hostingowych najczęściej otrzymujesz do dyspozycji rozwiązanie o nazwie instalator aplikacji. Wystarczy, że zalogujesz się do panelu administracyjnego i tam znajdziesz owe narzędzie. Jak ono działa? Otóż masz do dyspozycji kilkadziesiąt popularnych rozwiązań, które możesz zainstalować dosłownie kilkoma kliknięciami myszy. Znajdziesz wśród nich znane CMS-y, takie jak WordPress, Joomla! czy Drupal, ale również systemy sklepów, for internetowych, katalogów i nie tylko. Po wyborze danego rozwiązania nie musisz zakładać bazy danych. Wystarczy, że wypełnisz kilka pół formularza – podasz dane właściciela strony, adres e-mail czy tytuł witryny. Po kilku minutach system będzie zainstalowany. Wówczas należy zalogować się do panelu administracyjnego strony i rozpocząć jej konfigurację.

Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na system WordPress, z którego korzysta ponad 60 proc. wszystkich stron, które oparte są na CMS‑ie. Dzięki temu będziesz mieć do dyspozycji setki darmowych szablonów, wtyczek i innych gotowych rozwiązań, co umożliwia ci uzyskanie w prosty sposób oczekiwanego efektu. Nawet jeśli pojawi się jakiś problem, to prawdopodobnie łatwo go rozwiążesz, korzystając z pomocy na forach czy grupach na Facebooku poświęconych WordPressowi. W ostateczności masz do dyspozycji wielu specjalistów, którzy pracują na tym systemie. Założenie prostej strony nie będzie jednak wymagało pomocy programisty. Dodawanie zakładek jest łatwe, bez problemów edytujesz też treść, a w razie wątpliwości znajdziesz przewodniki online, z których dowiesz się, jak wykonać poszczególne operacje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.