Smartwatch damski – elegancki dodatek czy zbędny gadżet?

Smartwatche stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że posiadają szereg interesujących i przydatnych dla użytkownika funkcji. Mierzenie kroków, dostęp do social mediów, odbieranie wiadomości SMS czy odbieranie połączeń to tylko niektóre z nich. Dodatkowo wybrane modele charakteryzują się bardzo eleganckim designem, pasującym do każdej stylizacji. Czy rzeczywiście zastanowić się nad zakupem smartwatcha, czy jednak jest to zbędny wydatek?

Smartwatch – damskie uzupełnienie garderoby

Smartwatch damski to połączenie funkcjonalności, stylu, klasy, a nawet ekstrawagancji. Obecnie na rynku istnieje bardzo szeroki wybór smartwatchy dla kobiet. Najbardziej popularni producenci (m.in. Garmin, Garett, Polar, Suunto) oferują szereg rozwiązań, które z powodzeniem można dopasować do oczekiwań każdego użytkownika. Zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i funkcje. Obecnie posiadanie smartwatcha to już nie tylko wygoda, ale bardzo przydatne narzędzie codziennego użytku. Nie ma już potrzeby mieć w zasięgu ręki telefonu, bo dzięki zegarkowi można z powodzeniem czytać powiadomienia, odbierać połączenia, a nawet dokonywać płatności. W standardzie jest już także możliwość ustawienia budzika, monitorowanie poziomu stresu, długości i jakości snu oraz jego faz. Niektóre wersje pozwalają także na słuchanie muzyki, np. podczas treningu. Rynek zegarków tego typu stale się rozwija i jest już tak duży, że każdy znajdzie rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

Jakie funkcje w smartwatchach są najważniejsze dla aktywnych?

Stylowy smartwatch damski to udogodnienie także dla kobiet, które lubią monitorować swoją aktywność fizyczną. Zegarek nie tylko liczy kroki i mierzy tętno, ale też rejestruje treningi, mierzy ciśnienie krwi oraz ilość spalanych kalorii. Bardziej zaawansowane modele posiadają nawet 80 dyscyplin sportowych, a dodatkowo są wodoodporne, co pozwala na używanie zegarków także podczas nurkowania. Niektóre smartwatche mają też funkcję łączenia się z satelitą, co pozwala użytkownikowi na określenie jego lokalizacji, przebytej trasy oraz osiągniętej prędkości. Posiadanie zegarka typu smartwatch daje możliwość bieżącego monitorowania aktywności fizycznej oraz postępów w treningach. Ciekawą funkcją jest także przypomnienie o ruchu, które można ustawić na preferowaną godzinę rozpoczęcia aktywności.

Zegarki Garmin – nie tylko sportowy smartwatch

Garmin kojarzy nam się przede wszystkim ze smartwatchami sportowymi. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ z rozwiązań tego producenta korzysta wiele osób, które uprawiają sport zarówno amatorsko, jak i wyczynowo. Jednak nic bardziej mylnego, gdyż zegarki oferowane przez firmę Garmin to również rozwiązania szykowne i eleganckie, które będą idealnym dodatkiem nie tylko do stroju codziennego, ale też wieczorowego czy formalnego. Producent oferuje smartwatche w różnorakiej gamie kolorystycznej, z paskami materiałowymi, silikonowymi oraz bransoletami ze stali nierdzewnej. Oprócz stylowego designu i funkcji dedykowanym osobom aktywnym fizycznie zegarki Garmin mogą przypominać o nawodnieniu, pomóc w monitorowaniu cyklu menstruacyjnego czy też monitorowaniu dzieci (TOE-TO-TOE). Niektóre z nich wyposażone są również w czujniki, takie jak pulsoksymetr, wysokościomierz barometryczny, akcelerometr oraz czujnik oświetlenia otoczenia.

Praktyczny i estetyczny smartwatch damski

Czy smartwatch damski jest wyłącznie zbędnym wydatkiem? Absolutnie nie. Oprócz tego, że może stanowić dodatek, który będzie pasował do każdego stylu ubioru, jest rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym. Obecnie produkowane smartfony są coraz większe. Nie wszystkim to odpowiada, a jak wiadomo, z telefonem rozstajemy się raczej niechętnie. Z pomocą przychodzi właśnie smartwatch, dzięki któremu możemy być na bieżąco w social mediach, czytać i pisać SMS-y czy odbierać i wykonywać telefony. Większość oferowanych zegarków posiada wysoką wodoszczelność, dzięki czemu można je bez obaw zabrać ze sobą nawet na basen, czego nie zrobimy ze smartfonem. Funkcje takie jak lokalizator GPS, monitorowanie aktywności fizycznej, ilości spalanych kalorii, pokonanego dystansu oraz wszelkiego rodzaju czujniki są już raczej standardem w oferowanych rozwiązaniach. Dodatkowo wyświetlacze są zdecydowanie większe niż w opaskach smartband, co znacznie ułatwia jego użytkowanie. Obsługa smartwatcha jest dotykowa, prosta i intuicyjna oraz nie wymaga od posiadacza specjalnych umiejętności. Smartwatch jest idealnym połączeniem nowoczesnej technologii z eleganckim, stylowym wyglądem, oferującym szereg udogodnień nie tylko dla sportowców, ale też osób zabieganych i zapracowanych.

5/5 - (1 vote)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.