mojeID, czyli prosty sposób na potwierdzenie Twojej tożsamości online

Coraz więcej usługodawców i instytucji przenosi się do Internetu. Co za tym idzie – czynności, które do tej pory wymagały osobistego kontaktu z klientem, również możemy wykonać online. To z kolei stworzyło zupełnie nowy problem. Jak zweryfikować tożsamość osoby, mając z nią kontakt jedynie online? Próbowano do tej pory różnych rozwiązań, lecz żadne nie było tak proste i tak bezpieczne, jak mojeID. W czym tkwi sekret skuteczności tego narzędzia?

Skąd bierze się potrzeba weryfikowania tożsamości online?

Przypadków, w których weryfikacja tożsamości jest konieczna, aby zamawiana za pośrednictwem Internetu usługa, realizacja określonego zlecenia czy zwykłe załatwienie sprawy w e-urzędzie były możliwe, jest coraz więcej. Coraz więcej bowiem przedsiębiorstw i instytucji zaczyna rozumieć, że ich obecność w Internecie jest zwyczajną koniecznością. Wynika to zarówno z chęci bycia blisko swoich klientów – a ci coraz więcej czasu spędzają online – jak i z potrzeby zapewnienia jak największej liczbie osób łatwego kontaktu z rządową lub samorządową e-administracją. Ponieważ często są to sprawy lub transakcje dużej wagi i w grę może wchodzić próba oszustwa (podszycia się pod osobę), przedsiębiorcy i instytucje są zmuszeni weryfikować tożsamość osób korzystających z ich usług. Do tej pory próbowano to załatwiać na różne, nie zawsze skuteczne sposoby.

Aby potwierdzić tożsamość online, stosowano rozmaite rozwiązania, większość z nich jednak okazywała się mało skuteczna lub zwyczajnie uciążliwa dla użytkowników. Efektem było niskie zainteresowanie wszelkiego rodzaju usługami wymagającymi podobnej weryfikacji. Ale do czasu! Odkąd na rynku pojawiło się mojeID, sytuacja zaczęła zmieniać się diametralnie. Dlaczego?

Dlaczego mojeID jest tak skuteczne w potwierdzaniu tożsamości?

O prostych, ale skutecznych rozwiązaniach mówi się, że cały geniusz tkwi w prostocie – tym razem chodzi o niezwykle prosty sposób rozwiązania problemu z potwierdzaniem tożsamości online.  mojeID wykorzystuje bankowość internetową.która w Polsce upowszechniła się już do tego stopnia, iż możliwym stało się używanie jej w celach innych niż jej oryginalne przeznaczenie. W tym konkretnym przypadku sprzężenie pełnych danych osobowych, zweryfikowanych i potwierdzonych przez bank, z rachunkiem bankowym, pozwoliło na wykorzystanie tego systemu do weryfikacji tożsamości każdego, kto korzysta z bankowości internetowej instytucji udostępniających mojeID.

Omawiane rozwiązanie jest całkowicie pewne, gdyż środki bezpieczeństwa stosowane w bankach są na tyle skuteczne, iż wszelkie próby podszywania się pod inne osoby zostają szybko wychwytywane i blokowane. mojeID, opierając się na danych zgromadzonych przez banki i korzystając z bardzo wymagającej procedury dostępu do bankowości internetowej (wzmacnianej dodatkowo specjalnym kodem weryfikacyjnym), to narzędzie gwarantujące skuteczność i bezpieczeństwo. Ale to nie wszystko! mojeID to także łatwy dostęp, szybkość i komfort użycia – identyczne z tymi, które zapewnia nam nasza indywidualna bankowość internetowa.

Czyż może istnieć lepsze rozwiązanie?

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.