Audio Guide – zwiedzanie z aplikacją na telefon

Podróżowanie stało się bardzo popularne za sprawą tanich lotów. Coraz więcej tanich linii lotniczych zaczyna latać w coraz to bardziej egzotyczne kierunki. Wszystko to powoduje, że coraz więcej osób zaczyna interesować się innymi krajami. Jednak podróż do innego kraju to nie sam wylot, bo żeby poczuć klimat innego miejsca trzeba zacząć zwiedzać. Oczywiście zwiedzanie z przewodnikiem będzie tutaj jak najbardziej trafne, ale coraz częściej ludzie podróżują sami i to oni chcą decydować o tym, gdzie pójdą i co zobaczą. Bardzo istotne jest to żeby zwiedzając być przygotowanym do tego co można zobaczyć. Samo obejrzenie kościoła, o którym się nic nie wie, nie jest aż tak wciągające. Kiedy jednak zacznie się dowiadywać o nim coraz więcej, może się to okazać najlepszą atrakcją wycieczki.

Audio guide

Jest to nowoczesna technologia, która pozwala na zwiedzanie z przewodnikiem. Jednak przewodnik nie jest fizyczną osobą, tylko jest umieszczony w aplikacji, którą można pobrać na telefon. Zakłada się słuchawki na uszy i droga otwarta. Można iść i zwiedzać wszystkie zakamarki danego państwa czy też miasta. Jest to dość nowoczesna technologia, jednak istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że może ona wyprzeć standardowych przewodników.

Charakterystyka Audio guide

  1. Program ten jest bardzo prosty w obsłudze, dzięki czemu nie traci się czasu na szukanie informacji na temat zabytku.
  2. Można z niej korzystać idąc po mieście, zwiedzając zabytki, a także w muzeach.
  3. Aplikacja działa na smartfonach, czyli urządzeniach, które są używane przez praktycznie każdego.
  4. Dzięki aplikacji nie występują bariery językowe, ponieważ wszystkie audycje można odtworzyć w swoim rodzimym języku.
  5. Tekst puszczany jest dzięki głośnikowi w urządzeniu lub na słuchawkach.

Są to podstawowe cechy Audio guide, jednak jeśli chce ktoś poznać je wszystkie to warto samemu pobrać tę aplikację i wypróbować w swoim mieście. Aplikacje audio guide można kupić na stronie: https://systemtourguide.com/

Dla kogo jest przeznaczone urządzenie

Zastosowań tej aplikacji jest naprawdę sporo, jednak głównie jest ono skierowane do:

  • osób, które podróżują na własną rękę,
  • do wycieczek, szczególnie zagranicy, dzięki czemu mogą oni przechodzić przez miasto ze słuchawkami i słuchać o zabytkach,
  • dla muzeów, które chcą wprowadzić trochę nowoczesności do swoich budynków.

Audio Guide dla zabieganych

Szczególną grupą odbiorców są na pewno młode osoby, które cały czas gdzieś biegną. Rano wstają po paru godzinach snu i muszą biec do pracy. Jeśli uda się im zdobyć trochę wolnego na weekend to bardzo często wylatują z kraju lub jadą do innego miasta. Wszystko to odbywa się w takim pędzie, że bardzo często nie mają oni czasu przygotować się odpowiednio do wyjazdu. Jednak aplikacja audio guide, pomoże im trochę odsapnąć. Jeśli jej nie mają to muszą w nowym miejscu organizować plan wycieczki i zebrać informacje o miejscach, które chcą odwiedzić. Dzięki aplikacji wszystko zostanie zaplanowane i informacje same znajdą się na ich telefonach, a oni będą mogli odpocząć w spokoju od codziennego pędu. Jest to bardzo szczególna grupa odbiorców, ponieważ to ona najwięcej korzysta z telefonu. Pozytywny jest fakt, że z telefonów można korzystać również w pozytywny i kształcący sposób, a nie tylko marnując czas.

Podsumowując, aplikacja audio guide jest skierowana głównie do osób, które uwielbiają podróżować. Dzięki niej każdy może dowiedzieć się czegoś o innym kraju bez dokładnego przeszukiwania przewodników i internetu. Można ją pobrać bezpośrednio na telefon i korzystać kiedy tylko się chce. Jest ona bardzo często stosowana, podczas podróży w obce miejsca, ponieważ dla niej bariery językowe nie istnieją.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.