Na co zwrócić uwagę przy wyborze skanera stomatologicznego?

Gabinety stomatologiczne, które dodatkowo zajmują się kompleksową protetyką, muszą zadbać o to, by posiadały na wyposażeniu najnowocześniejsze i najlepszej jakości sprzęty. Oczywiście urządzenia te muszą być dopasowane idealnie do specyfiki danego gabinetu. Zwykle najważniejszym z nich okazuje się być skaner protetyczny. Niemniej jednak te urządzenia cechują się zróżnicowanymi parametrami i co więcej, mogą oferować także dość odmienne funkcjonalności. Wobec tego na co warto zwrócić uwagę wybierając skaner protetyczny?

Dokładność skanerów protetycznych

Cyfryzacja gabinetu stomatologicznego nie jest prostym zadaniem. W dużej mierze opiera się ona na wyborze odpowiedniego skanera protetycznego, a modeli na rynku nie brakuje. Są one dodatkowo mocno zróżnicowane, co może znacznie utrudnić podjęcie właściwej decyzji. Wobec tego pierwszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest dokładność. Odwzorowanie modelu rzeczywistego w postaci całkowicie cyfrowej liczona jest oczywiście w mikronach. Co prawda, producenci zwykle podają wartości, które mogą wprawiać w osłupienie, gdyż jeden mikron to około 0,001 milimetra, a co za tym idzie, ludzkie oko nie dostrzeże wyraźnej różnicy. Warto więc wybrać skaner o dokładności mniej więcej 10 mikronów. Z pewnością zapewni on świetne odwzorowanie i sprawdzi się w gabinetach stomatologicznych.

Kamery zastosowane w skanerze protetycznym

Skanery protetyczne swoje działanie opierają właśnie na kamerach, które zostały w nich zastosowane. Wobec tego to właśnie na przysłowiowe oczy urządzenia, powinniśmy zwrócić największą uwagę. Wartości kamer- zupełnie tak jak w przypadku naszych smartfonów, podawane są w megapixelach. Jednocześnie warto także uwzględnić jakość kamer, a także rodzaj zastosowanych w nich matryc. Tak naprawdę najlepsze skanery, jak np. te, które można znaleźć w ofercie https://cereclab.pl/skanery-wewnatrzustne oferują 2 kamery lub nawet i więcej. Wobec tego zasada doboru w tym wypadku będzie prosta- im więcej kamer ma skaner protetyczny, tym lepiej.

Możliwości skanowania skanera protetycznego

Możliwości skanowania są najważniejszym parametrem skanera protetycznego. Nie jest tajemnicą jednak, że zależy to od zastosowanej w nim technologii. Warto więc zwrócić uwagę, co będziemy mogli zeskanować przy pomocy danego modelu. Ważne jest, by możliwe było skanowanie all in one czyli z już obecnymi wyciskami. Warto wybierać skanery protetyczne, które oferują nam jak największą funkcjonalność, co może przydać się w przyszłości.

5/5 - (2 votes)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.