Jakie zabiegi higieniczne warto wykonać w gabinecie dentystycznym?

Piękny uśmiech wzbudza zaufanie i pozwala zrobić dobre pierwsze wrażenie, ale przede wszystkim jest oznaką zdrowia. Warto więc regularnie dbać o stan zębów i dziąseł, aby zachować nie tylko ładny wygląd, ale również uniknąć przykrych dolegliwości bólowych oraz długiego i kosztownego leczenia. Jakie zabiegi higieniczne w gabinecie dentystycznym warto wybrać, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długie lata?

Zabiegi higieniczne w stomatologii

Codzienna higiena jamy ustnej nie wystarcza, aby zapewnić zdrowe i mocne zęby. Zabiegi higieniczne wykonywane w gabinecie stomatologicznym pozwalają kompleksowo zadbać o całe uzębienie i poprawić jakość życia pacjenta. Do najpopularniejszych zabiegów, które oferuje niemal każdy gabinet dentystyczny, zalicza się m.in.:

• Piaskowanie;
• Skaling;
• Lakierowanie zębów;
• Lakowanie szczelin między zębowych.

Dentysta lub higienista stomatologiczny doradzi, które z tych zabiegów powinny być wykonane i odpowiednio zaplanuje je, jeśli nie będą mogły być wykonane podczas jednej wizyty. Ważne jest, by regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny, aby móc stale kontrolować stan zdrowia jamy ustnej.

Skuteczne usuwanie kamienia i osadu nazębnego

Skaling to mechaniczne usuwanie kamienia nazębnego, który osadza się na zębach. Dzięki wykorzystaniu urządzenia emitującego ultradźwięki, możliwe jest bezbolesne rozbicie kamienia nazębnego. Jest to popularny zabieg stosowany w stomatologii. W ramach uzupełnienia dentysta może zaproponować również piaskowanie. Zabieg wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym i polega na mechanicznym pozbyciu się osadu z zębów dzięki zastosowaniu powietrza, wody i dwutlenku sodu pod ciśnieniem.

Zadbaj o swoje zęby już dziś

W gabinecie dentystycznym można również zadbać o zabezpieczenie zębów przed próchnicą zanim pojawi się i będzie wymagać leczenia. Lakowanie szczelin między zębowych zapobiega gromadzeniu się osadu w trudno dostępnych miejscach i ułatwia codzienną higienę jamy ustnej. Z kolei lakierowanie fluorem sprawia, że zęby są mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie te zabiegi można wykonać odwiedzając Miły Uśmiech – gabinet dentystyczny w Warszawie.

Zdrowy uśmiech sprawia, że częściej i chętniej uśmiechamy się, co realnie wpływa na poziom zadowolenia z naszego życia. Lekarz stomatolog w gabinecie dentystycznym pomoże przywrócić blask uśmiechu każdemu pacjentowi, a zarazem zaplanować inne zabiegi profilaktyczne w przyszłości lub podjąć konieczne leczenie. Troska o zdrowy uśmiech powinna być dobrym nawykiem, który warto wyrabiać od najmłodszych lat, aby zachować zdrowe mocne zęby przez długie lata.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.