5 oznak młodej skóry

Niezależnie od tego, czy jest jasna, bardziej opalona czy ciemniejsza, skóra wygląda młodo wtedy, gdy ma równy kolor. Przebarwienia posłoneczne lub powstałe po niedoskonałościach, rozszerzone naczynka czy sińce pod oczami optycznie ją postarzają. Aby wizualnie ją odmłodzić, zadbaj o jej koloryt.

Równy koloryt

Co zrobić: Jeśli masz widoczne przebarwienia, zmniejszyć je pomogą peelingi domowe oraz te profesjonalne, kremy z kwasem kojowym, arbutyną, witaminą C lub profesjonalne zabiegi laserowe. Rozszerzone naczynka skutecznie zamykają za to zabiegi laserowe lub IPL.

Gładka skóra

Mimo że zmarszczki mimiczne czasem pojawiają się nawet u nastolatek, zbyt duża ilość zmarszczek czy głębokie bruzdy zdecydowanie postarzają skórę. Ich przyczyn może być wiele: część powstaje w wyniku mimiki, część z wiekiem w wyniku działania grawitacji, inne są spowodowane na przykład działaniem słońca.

Co zrobić: Generalna zasada jest taka, że zmarszczki są bardziej widoczne na wysuszonej skórze. Właśnie dlatego, aby stały się mniej zauważalne, zacznij silnie nawilżać skórę. Do tego wzmacniaj regenerację skóry, na przykład peelingami chemicznymi.

Warto pobudzać też produkcję kolagenu kosmetykami z retinolem oraz masażami. Pomocny jest też kolagen do picia. W przypadku głębokich zmarszczek, konieczne może być zastosowania botoksu, który rozkurcza mięśnie i rozluźnia zmarszczki, albo wypełniaczy.

Otwarte oko

Skóra w okolicy oczu szybko się starzeje. Pod oczami szybciej niż w innych partiach twarzy dochodzi do zanikania podściółki tłuszczowej, przez co sińce oraz zmarszczki stają się bardziej widoczne. Z wiekiem często dochodzi też do opadania kącików oczu i górnej powieki, co nadaje oczom i całej twarzy zmęczonego wyglądu.

Co zrobić: Włącz do codziennej pielęgnacji masaże okolicy oczu. Po pierwsze podniesie to lekko powiekę, po drugie pobudzi produkcję kolagenu i poprawi jędrność skóry. Aby poprawić napięcie skóry wokół oczu stosuj też kremy z peptydami i czynnikami wzrostu. Przy dużych zmarszczkach czy sińcach konieczne może być wypełnienie okolicy pod oczami wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego.

Jędrny owal

Z wiekiem dochodzi do utraty owalu twarzy. Skóra staje się mniej jędrna, policzki zaczynają opadać, linia żuchwy staje się mniej zarysowana, pojawia się podwójny podbródek. Uwydatniają się też bruzdy nosowo-wargowe. To wszystko dodaje skórze często lat bardziej niż same zmarszczki.

Co zrobić: Ekspresowo owal twarzy poprawiają zabiegi liftingujące czy lasery. Są one jednak kosztowne i dość inwazyjne. Dlatego zacznij poprawę owalu od pobudzania produkcji kolagenu. Zaczyna go ubywać z wiekiem, co powoduje utratę jędrności skóry. Powstawanie kolagenu pobudzają masaże, zabiegi z rollerami z igłami, kosmetyki z retinolem oraz kolagen do picia.

Kolagen do picia na skórę działa w taki sposób, że uzupełnia w niej ubytki kolagenu, które powstają wraz z wiekiem. Kolagen do picia warto, aby zawierał aktywne peptydy kolagenowe. Wtedy szansa, że poprawi jędrność skóry oraz ją wygładzi, jest dużo większa. Jest on bardzo prosty w stosowaniu. Możesz zdecydować się na przykład na kolagen w proszku do picia bezsmakowy i dodawać go raz dziennie do porannej kawy czy smoothie albo owsianki w ciągu dnia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.