Włoskie ekspresy do kawy – jakie modele polecane są najczęściej?

Kawa zagościła na ziemiach Polski już w XVII wieku i choć wtedy nie przysporzyła sobie popularności to dziś jest to napój, bez którego wiele osób w Polsce nie wyobraża sobie dnia. Ekspresy do kawy to urządzenia, które zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają proces przyrządzania tego aromatycznego naparu. Jak wybrać odpowiedni ekspres? Dlaczego warto postawić na ekspresy włoskiej produkcji?

Cechy idealnego ekspresu do kawy

Ekspres do kawy jest długoletnią inwestycją, dlatego przed podjęciem wyboru co do konkretnego urządzenia warto poświęcić nieco czasu na określenie cech które musi spełniać. W większości przypadków są one następujące:

  • niezawodność i bezawaryjność – jest to oczywiście najważniejsza cecha, która pożądana jest również w innych urządzeniach niż ekspres do kawy. Prawidłowo użytkowany powinien bezproblemowo służyć przez wiele lat,
  • wzornictwo – ekspres do kawy jest zwykle dość sporym urządzeniem, które oznacza się w przestrzeni w której zostało umieszczone. W związku z tym dobrze jest wybrać ekspres, który będzie odpowiednio komponował z pobliską przestrzenią oraz po prostu będzie stylowy,
  • energooszczędność – z racji rosnących cen energii jest to cecha, która staje się coraz bardziej pożądana w urządzeniach. Jest to istotne tak samo w domu, jak i w firmie,
  • wybór kaw – im większy wybór oferuje ekspres tym oczywiście lepiej. Warto wybrać urządzenie, które dysponuje czymś więcej poza klasyką w postaci Espresso, Latte czy Americano.

Dlaczego włoskie ekspresy?

Włosi znani są ze swojego zamiłowania do intensywnej i aromatycznej kawy, dlatego też wybierając urządzenie wyprodukowane we Włoszech można mieć pewność, że zostało zaprojektowane przez miłośników kawy wprost dla miłośników kawy. Jakie są najlepsze włoskie ekspresy do kawy? Istnieje wiele interesujących włoskich marek tych urządzeń, jak na przykład gaggia ekspresy. Przygotowaliśmy jednak krótki przegląd najlepszych włoskich firm z tej branży. Oto nasz  wybór:

Ekspresy gaggia

Ekspresy gaggia  to włoska marka szczególnie warta uwagi. Producent ten oferuje szeroką ofertę ekspresów przeznaczonych przede wszystkim do domowego użytku, ale i nie tylko. Wśród ekspresów marki Gaggia można znaleźć nieco tańsze urządzenia jak model Gaggia Cadorna Milk oraz prawdziwe wielofunkcyjne maszyny jak Gaggia Concetto Evo Duo. Wszystkie gaggia ekspresy wyprodukowane zostały z wysokiej jakości materiałów, dlatego też są bardzo wytrzymałe, dysponują nowoczesną stylistyką oraz cechuje je rozbudowana funkcjonalność. Marka ta wyrobiła sobie świetną renomę wśród użytkowników co również nie jest bez znaczenia. Sięgając po włoskie ekspresy warto przede wszystkim postawić na ekspres do kawy gaggia – https://caffegrano.pl/kategoria-produktu/ekspresy-do-kawy/gaggia/.

Ekspresy Nivona

Ekspresy do kawy marki Nivona cechuje jedna istotna rzecz. Są przede wszystkim bardzo łatwe w obsłudze. W dzisiejszym świecie rzadko można sobie pozwolić na poświęcenie większej ilości czasu w celu nauki korzystania z ekspresu. Ekspres musi parzyć kawę prosto i szybko. W tym właśnie przodują urządzenia Nivona, na przykłąd model  Cafe Romatica 759.

Ekspresy Kaffit

Ekspres do kawy to nie tylko funkcjonalność, ale i design. Urządzenia firmy Kaffit łączą obie te rzeczy i oferują przyzwoitą funkcjonalność oraz bardzo nowoczesny i estetyczne design. Model KLM 1604 Nizza Black to synonim nowoczesnego stylu, w którym czerń i prosta bryła idealnie się sprawdzają w dzisiejszych stylistycznych trendach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.