Piękny zapach – doskonały sposób na pokonanie jesiennej chandry

Deszczowa pogoda i krótkie dni sprawiają, że wiele osób odczuwa obniżenie nastroju. Na jesienną chandrę jest jednak kilka skutecznych sposobów, które potrafią poprawić humor i dodać nam energii, nawet gdy za oknem panuje słota. Jak to zrobić? Ciekawym pomysłem jest otoczenie się pięknymi zapachami. Jak wpływają one na nasze samopoczucie i w jakie produkty warto zaopatrzyć się w jesienne dni? Oto kilka wskazówek!

Jak zapach wpływa na Twój nastrój?

Na temat tego, jak zapach wpływa na samopoczucie, a nawet ludzkie zachowania, powstało wiele publikacji naukowych. Fakt ten wykorzystywany jest m.in. w marketingu. Rozpylony w powietrzu aromat może być bodźcem do nabycia danego produktu. Co ciekawe, czasem rolę grają także skojarzenia, jaki budzi w nas dany zapach. Bez wątpienia ludzki umysł silnie wiąże odbiór aromatów z emocjami. Dlatego w trudniejszych chwilach warto otoczyć się wonią, która budzi w nas pozytywne skojarzenia. Jak to zrobić?

Otul się ulubionym zapachem

Kiedy już wiesz, jak zapach wpływa na Twoje postrzeganie rzeczywistości, możesz wykorzystać tę zależność, by poprawić swój nastrój w posępne, jesienne dni. Najprostszym na to sposobem, jest spryskanie się ulubionymi perfumami. Nie zawsze musisz stawiać na ciężkie perfumy, kojarzące Ci się z chłodnymi porami roku, zwłaszcza jeśli nie przepadasz za sezonem jesienno-zimowym. Zamiast tego wybierz ulubione perfumy owocowe, które towarzyszyły Ci np. podczas słonecznych wakacji. Taki zapach z pewnością wzbudzi w Tobie pozytywne skojarzenia i pozwoli Ci przypomnieć sobie beztroskie chwile.

Wykorzystaj świece zapachowe

Nic tak nie poprawia nastroju, jak przytulna atmosfera. Doskonałym sposobem na ucieczkę przed posępną jesienną pogodą, jest wieczór pod kocem z książką, gorącą herbatą i oczywiście ulubioną świecą zapachową. Roztoczy ona w Twoim pokoju kojący aromat, a ciepłe światło świecy stworzy niepowtarzalny nastrój. Świece zapachowe sprawdzą się także podczas relaksujących kąpieli. Możesz postawić na naturalny zapach olejków eterycznych, lub też wybrać świece inspirowane zapachem swoich ulubionych perfum.

Jesienny podarunek

Nic tak nie poprawia nastroju, jak radość ukochanej osoby. Dlatego zwłaszcza jesienią warto zaskoczyć swoich bliskich drobnym upominkiem. Na tę porę roku świetnym wyborem będą słodkie perfumy, zwłaszcza zapachy gourmand. Przywodzą na myśl ulubione desery, rozgrzewający cynamon, gorącą czekoladę, czy karmel. Ciekawą opcją są także wcześniej wspomniane świece zapachowe inspirowane ulubionymi perfumami. To z pewnością zaskakujący podarunek, który potrafi wzbudzić entuzjazm.

Szeroki wybór perfum inspirowanych w niskich cenach, a także sojowe świece zapachowe znajdziesz w ofercie sklepu Paryskie Perfumy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.