Opieka nad seniorem w Święta Bożego Narodzenia – plusy i minusy

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który chętnie spędzamy z najbliższymi. Nie zawsze jednak święta z rodziną są możliwe, niekiedy też sami świadomie z nich rezygnujemy, aby zostać w pracy za granicą. Na takie rozwiązanie decyduje się wiele opiekunek niemieckich seniorów. Jakie są plusy, a jakie minusy tego rozwiązania?

Święta Bożego Narodzenia za granicą

Praca opiekunki seniora w Niemczech wiąże się z pobytem za granicą przez kilka tygodni, a nawet miesięcy. Jest to szczególnie dotkliwe w okresach takich jak święta Bożego Narodzenia. W ten szczególny czas brak bliskich odczuwa się jeszcze bardziej. Wiele opiekunek decyduje się więc na urlop w okresie Bożego Narodzenia i powrót do Polski. Nie jest to problemem, jeśli podopieczny zabierany jest na święta do rodziny i z nią spędza ten szczególny czas. Kłopoty pojawiają się, kiedy rodzina nie może zająć się osobą starszą, a ta w związku z wyjazdem opiekunki musiałaby pozostać bez pomocy i opieki.

Zmienniczka – czyli opiekunka na zastępstwo

Aby senior w czasie urlopu głównej opiekunki nie został bez opieki, agencja zapewnia mu tzw. zmienniczkę. Jest to opiekunka, która na krótki czas podejmuje się opieki. Najczęściej opiekunki na zastępstwo poszukiwane są w okresie Bożego Narodzenia i wakacji. Wbrew pozorom chętnych na pracę w tym okresie nie brakuje. Dostępne na https://opieka.felizajob.pl/oferty-pracy-dla-opiekunek-osob-starszych/ praca w opiece w Niemczech na zastępstwo cieszy się bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród nauczycielek, przedszkolanek, osób pracujących w służbie zdrowia. Duże zainteresowanie nią wynika z licznych korzyści, jakie daje praca w Niemczech przez święta.

Opieka nad seniorem w Święta Bożego Narodzenia – najważniejsze korzyści

Najważniejszą korzyścią pracy w święta są finanse. Praca w okresie świąt jest lepiej wynagradzana niż w dni powszednie. Zgodnie z prawem niemieckim opiekunka pełniąca swoje obowiązki w Boże Narodzenie otrzymuje dwukrotność swojej stawki. Dodatkowo wiele rodzin decyduje się na ponadstandardową gratyfikację i wypłaca premie opiekunce, dodaje bonusy do pensji czy wręcza świąteczne prezenty o nie małej wartości. Pełnienie obowiązków w tym czasie jest więc dla wielu osób sposobem na podreperowanie domowego budżetu.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że zlecenie w okresie Bożego Narodzenia jest o wiele łatwiej zdobyć. Ofert opieki na zastępstwo jest bardzo dużo, a szansę otrzymania kontraktu mają nawet osoby z gorszą znajomością niemieckiego czy bez doświadczenia. Jest to więc znakomita szansa dla osób stawiających dopiero pierwsze kroki w branży opiekuńczej, tych, które chcą zdobyć doświadczenie i sprawdzić, czy ta praca jest dla nich.

Nie można też zapominać, że święta w Niemczech to świetna okazja do poznania zwyczajów i tradycji naszych zachodnich sąsiadów. Dla osób samotnych opiekowanie się seniorem w święta to natomiast możliwość spędzania tego czasu w gronie innych osób, w przyjaznej atmosferze.

5/5 - (1 vote)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.