Wspieranie kierowcy i zwiększanie zasięgu, czyli elektromobilność Mercedes-Benz

Marka Mercedes-Benz stale dzieli się informacjami na temat elektromobilności. Ostatnio przybliżyła ona rozwiązania wspierające kierowcę w podniesieniu efektywności jazdy, czyli zwiększeniu zasięgu i zwiększeniu komfortu.

Mercedes-Benz na drodze elektromobilności

Producent ze Stuttgartu posiada coraz większą gamę luksusowych samochodów elektrycznych. Ponad 10% sprzedaży w Polsce należy właśnie do Mercedes-Benz. Do nowości marki zalicza się wszechstronny SUV wyższej klasy, czyli EQE SUV. Jest on dostępny w szerokiej gamie wersji napędowych. Mercedes-Benz nie ma zamiaru się zatrzymywać, jeżeli chodzi o redukcję emisji spalin.

Producent ze Stuttgartu dba nie tylko o komfort podczas jazdy, ale również bezpieczeństwo. Marce zależy również na poszerzaniu infrastruktury ładowania.

Elektryczny Mercedes to dobry wybór

Wybór elektrycznego modelu Mercedes-Benz to szereg korzyści. Zaletą jest nie tylko dopracowana aerodynamika przyczyniająca się do obniżeniu zużycia prędkości przy wyższych prędkościach, ale również pojemność akumulatorów czy korzystna krzywa ładowania.

Elektryki od producenta ze Stuttgartu to także szereg innowacyjnych technologii, które wspierają kierowcę podczas codziennej jazdy. Inteligentna nawigacja wyznacza trasę do celu uwzględniając postoje na uzupełnianie energii. Ponadto, można ją obsługiwać dotykowo bądź za pomocą asystenta głosowego “Hej Mercedes”. Natomiast asystent ECO ułatwia stosowanie się do zasad ekonomicznej jazdy. Jest on wsparciem w utrzymaniu zrównoważonego stylu jazdy.

Dostępne w modelach elektrycznych Mercedes-Benz tryby jazdy wydatnie wpływają na charakterystykę samochodu – od oszczędnego Eco, po programy sportowe. Nieważne, który z nich zostanie wybrany, kierowca po wciśnięciu pedału przyspieszenia ma do dyspozycji pełną wydajność napędu. Można ją użyć chociażby do szybkiego wyprzedzania.

Kompleksowe wyposażenie 

System multimedialny MBUX jest także centrum oszczędzania energii. Pokazuje on ile kilometrów zasięgu można zyskać przy wyłączaniu czy modyfikowaniu działaniu poszczególnych elementów wyposażenia modeli Mercedes-Benz. Warto również wspomnieć o karcie Mercedes me Charge. Zapewnia ona dostęp do stacji dostawców energii bez konieczności rejestracji u każdego z osobna. Aplikacja Mercedes me umożliwia zdalny dostęp do obsługi danych funkcji samochodu, jak np. sprawdzenie zasięgu czy sterowanie ładowaniem. Dzięki Mercedes me można również uruchomić klimatyzację postojową.

Elektryczne modele Mercedes-Benz w MB Motors!

MB Motors to Autoryzowany dealer Mercedes-Benz. Swoje salony posiada w Piasecznie, Poznaniu i Jankach koło Warszawy. Doświadczeni doradcy zapewniają kompleksową obsługę klienta na najwyższym poziomie. Pomogą oni w wyborze najlepszego samochodu elektrycznego dla danej osoby, uwzględniając przy tym jej wymagania i indywidualne potrzeby. Pozwól sobie na luksus od Mercedes-Benz. Udaj się do najbliższego salonu MB Motors i wybierz auto dla siebie!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.