Szyba atermiczna

Obecnie żyjemy w takich czasach, że ciężko jest sobie wyobrazić życie bez samochodu. Posiadanie samochodu jest bowiem ogromnym ułatwieniem, ponieważ o wiele szybciej można się przemieścić. Co więcej jest to również środek transportu, jeżeli coś trzeba przewieźć. To też niektórzy w podróży spędzają na prawdę bardzo dużo czasu. Z tego względu chcą, aby ich samochód był wyposażony w możliwie jak najbardziej komfortowe rzeczy. Jednym z takich właśnie udogodnień jest posiadanie przez pojazd szyby atermicznej.

Co to takiego szyba atermiczna?

Szyba atermiczna jest delikatnie przyciemniana. Wszystko to za sprawą tego, że dzięki temu chroni oczy, a także skórę przed silnym działaniem szkodliwego promieniowania UV. Co za tym idzie, wnętrze samochodu nie nagrzewa się tak mocno, jak w przypadku pojazdów, które mają zwykłą szybę. Z racji tego zwiększa się komfort jazdy, ponieważ nawet jeśli na dworze jest duży skwar to w aucie jest temperatura o kilka stopni niższa. Dzięki temu zarówno kierownica jak i fotele, deska rozdzielcza, a także inne elementy plastikowe nie są tak mocno nagrzane. Istotne jest również to, że zwiększa się wydajność klimatyzacji oraz zmniejsza się zużycie paliwa.

Zobacz również:  Produkcja naczep na indywidualne zamówienie. Zamów własną naczepę!

Jakie są najlepsze szyby atermiczne?

Bardzo dobre szyby atermiczne to te, które zostały wyprodukowane z zielonego szkła. Nie należy ich jednak mylić z barwą zieloną, jaka uzyskana została z folii użytej do laminacji, ponieważ nie mają one tych samych właściwości. Jednakże najlepsze szyby atermiczne to modele typu siglasol albo solar, gdyż w trakcie produkcji nakłada się specjalną trzywarstwową folię lub powłokę.

Tak więc warto jest kupić samochód, który posiada szybę atermiczną, ponieważ jest o wiele większy komfort jazdy przede wszystkim w upalne oraz słoneczne dni. Jeżeli natomiast auto nie ma w swoim wyposażeniu takiej szyby to zawsze można wymienić szybę na atermiczną. Nie jest ona jakoś szczególnie droga, aby kogoś nie było na nią stać. Także montaż nie jest w żaden sposób droższy. Niektórzy boją się jednak tego, że jeśli wymienią szybę to auto straci dużo na swojej wartości. Jednakże w tym przypadku nie jest to do końca prawdą, gdyż co prawda nie ma wówczas samochód oryginalnej szyby, ale za to posiada szereg cennych właściwości, z jakimi nie miałby do czynienia, jeśli pojazd miałby zwykła szybę. To też niekiedy warto jest zaryzykować i cieszyć się z komfortu użytkowania, ponieważ wiadomo, że samochód używa się na co dzień, a wymienia się na inny co kilka lub nawet kilkanaście lat.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.