SUVy Volvo

SUV to typ samochodów, który z każdym rokiem zyskuje na popularności, osłabiając głównie pozycję aut typu kombi. SUV’y zazwyczaj są bardzo wygodne i należą do aut o podwyższonym standardzie. Producentem jednych z najlepszych SUV’ów na rynku jest marka Volvo, która powinna być doskonale kojarzona przez większość osób interesujących się motoryzacją. W tym artykule chcemy przypatrzeć się bliżej ofercie Volvo, która skupia się na trzech modelach XC40, XC60 i XC90. Wszystkie modele bardzo dobrze się sprzedają i są doceniane na świecie, zarówno przez kierowców jak i recenzentów.

SUV’y Volvo

Volvo od zawsze dostarcza na rynek samochody bezpieczne, a auta typu SUV zapewniają lepszą widoczność a ich gabaryty to większa strefa zgniotu co może mieć znaczenie w przypadku wypadku drogowego. Na początku wspomnieliśmy, że Volvo zyskuje kosztem kombi, ta wymiana na światowych drogach wynika również z prezencji auta. Wiele osób uważa SUV’y za atrakcyjniejsze wizualnie od kombi i choć jest to w pełni subiektywna ocena, jak pokazują trendy, większość kierowców tak uważa. Nie znaczy to, w żadnym razie, że kombi musi być nieciekawe wizualnie co pokazuje np. Volvo V90.

Wśród innych zalet SUV’ów wymienia się większą uniwersalność, w końcu nie trzeba przejmować się wysokim krawężnikiem, można zjechać z utwardzonej drogi a progi zwalniające czy dziury w drogach nie stanowią większego wyzwania. Większość aut typu SUV zapewnia również wysokie standardy wewnątrz auta. W SUV’ach dostępnych jest dużo miejsca, gwarantującego przestrzeń dla nawet dużej rodziny, a dodatkowo dba się o to, żeby fotele i całe wnętrze umożliwiało komfortową podróż. Do tego dochodzi wiele nowoczesnych udogodnień, które pomagają kierowcy prowadzić auto a jednocześnie mają wpływ na zwiększoną multimedialność auta dla pasażerów. SUVy Volvo są bardzo dobrze wyposażone i to niezależnie od modelu oraz jego wersji. Zapraszamy do sprawdzenia, dlaczego SUVy Volvo są tak chętnie wybierane.

XC40

Zacznijmy od najmniejszego modelu, czyli XC40. Jest to auto, które może pochwalić się zgarnięciem statuetki Car of the Year za rok 2018. Volvo XC40 to kompaktowy SUV, który doskonale sprawdzi się w mieście i na trasie. Dzięki swojej kompaktowości, auto trafia do osób, które większość czasu w aucie spędzają w mieście i często muszą szukać miejsca parkingowego, a jednocześnie zależy im na wysokim komforcie.

W modelu XC40 miejsca nie zabraknie, samochód wyróżnia się również nowoczesnym designem, który przykuwa uwagę. Jasno zarysowane linie i wytłoczenia nadają autu charakteru, jeżeli przywiązujesz wagę do tego jak auto wygląda to uważaj, bo w Volvo XC40 łatwo się zakochać. Również wnętrze auta, jest bardzo przemyślane i jeżeli interesujesz się choć trochę wzornictwem, od razu będziesz wiedzieć, że znajdujesz się w aucie zaprojektowanym zgodnie ze skandynawską myślą. We wszystkich modelach Volvo na pierwszy plan wysuwa się ergonomia i przemyślany projekt wnętrza.

Volvo XC40 to również szereg nowoczesnych technologii ułatwiających codzienne manewry i poprawiających bezpieczeństwo na drodze.

XC60

Modelem łączącym Volvo XC40 i XC90 jest XC60, który jest dynamicznym, średniej wielkości SUV’em. Najnowsza wersja hybrydowa typu plug-in to kolejny krok w stronę inteligentnych samochodów, które odciążają kierowcę i sprawiają, że jazda staje się przyjemniejsza. Volvo XC60 już dzisiaj spełnia większość warunków 2 stopnia automatyzacji jazdy. Ciągle obserwuje drogę i otoczenie w celu wychwytywania potencjalnych zagrożeń oraz reaguje w celu uniknięcia kolizji albo zmniejszenia jej skutków, jeżeli ta jest nieunikniona. Wersja hybrydowa jest w stanie przejechać maksymalnie 53 km na napędzie elektrycznym, ale warto pamiętać, że jest on ładowany podczas jazdy, więc faktyczna odległość jaką możesz przejechać wyłącznie na silniku elektrycznym jest większa.

Wykończenie auta stoi na najwyższym poziomie, podobnie jak w siostrzanych modelach tak i tutaj, wewnątrz auta czujesz, że wszystko jest na swoim miejscu i nie rozprasza Twojej uwagi od drogi. Auto wyposażone jest w takie systemy jak układ ostrzegania o pojazdach w martwym polu lusterek, system unikania kolizji czy układ ostrzegania o ruchu poprzecznym z funkcją automatycznego hamowania, dzięki któremu prostopadły wyjazd tyłem z miejsca parkingowego o słabej widoczności jest łatwiejszy.

XC90

Na koniec zostawiliśmy największego SUV’a Volvo jakim jest model XC90. Jest to najbardziej nagradzany SUV w historii, liczba tytułów robi wrażenie, ale i tak najbardziej liczy się opinia klientów, a Ci również pokazują, że XC90 spełnia ich wymagania. W modelu XC90 nie zabraknie miejsca dla nawet największej rodziny, duża przestrzeń wewnątrz auta pozwala na komfortową podróż nawet 7 osobom. Pomimo iż auto, posiada słuszne gabaryty, nie musisz zapominać o dynamicznej jeździe, ta jest zapewniona przez wydajne jednostki napędowe.

Wnętrze zostało wykonane z materiałów najwyższej jakości, wszystko jest doskonale spasowane i zapewnia cichą i komfortową jazdę nawet przy najwyższych prędkościach. Gdy już zasiądziesz w tym aucie, nie będziesz chcieć z niego wysiadać. Ten slogan w wielu przypadkach nadawany jest na wyrost, ale w przypadku XC90 faktycznie przebywanie we wnętrzu auta pozwala się odprężyć i daje wiele satysfakcji.

Volvo XC90 na pokładzie posiada wiele systemów odpowiadających za bezpieczeństwo i łatwiejsze wykonywanie manewrów. Kupując model XC90 nie musisz się obawiać problemów w mieście. Auto pomoże Ci, w każdym aspekcie i manewrze, za jego kierownicą poczujesz się pewnie i nie będziesz odczuwać żadnych problemów w codziennym pokonywaniu miejskich dróg.

Jak widzisz Volvo nie próżnuje oddając w ręce swoich klientów auta kompletne, które są nagradzane i chętnie wybierane przez kierowców. SUV’y Volvo należą do najbezpieczniejszych, najmniej awaryjnych i do jednych z najbardziej komfortowych aut w swoim segmencie. Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą Volvo, koniecznie sprawdź Salon Auto-Boss mający swoje siedziby w Chorzowie i Bielsku-Białej. Specjaliści tam pracujący doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.