Kilka ważnych rzeczy, o których warto pamiętać oddając auto do wypożyczalni

Wypożyczalnie samochodów wychodzą naprzeciw swoich klientów, oferując coraz lepsze warunki najmu i oferty, które sprawiają, że jazda wypożyczonym pojazdem stała się bardzo opłacalna. Warto jednak pamiętać, że dobry biznes to taki, który działa w dwie strony, dlatego jako konsumenci usług, również mamy swoje obowiązki względem dostawcy. Wyraźnym przykładem może być zwracanie wypożyczonych przedmiotów, w tym samochodu. O czym warto pamiętać zwracając pojazd?

Warunki najmu samochodu

Przede wszystkim wszelkie regulacje związane z samochodem, powinny zostać nam przedstawione podczas odbierania kluczy do pojazdu. Na pewno warto być świadomym kilku istotnych elementów, takich jak polityka paliwowa. Czyli z jakim stanem baku, powinniśmy zwrócić auto. Kolejna sprawa to przebieg. Ile kilometrów możemy przejechać w trakcie najmu, a może limit nie istnieje? Czy możemy wyjechać samochodem za granicę? Ilu może być kierowców oraz czy trzeba podać dane każdego z nich? Jest też bardzo newralgiczna kwestia, czyli ewentualne uszkodzenia karoserii lub lakieru. Niektóre wypożyczalnie – np: sprawdzona wypożyczalnia samochodów w Szczecinie –  oferują ubezpieczenie zwalniające nas z udziału własnego w szkodzie. Taki produkt może okazać się bardzo potrzebny, na przykład, gdy ktoś zarysuje nas na parkingu i odjedzie nie zostawiając notatki. O tych wszystkich rzeczach należy pamiętać, już podczas wypożyczania auta, żeby jego zwrot nie przyniósł żadnych komplikacji. Warto również wykonać kilka zdjęć samochodu, żeby móc porównać jego stan podczas zwrotu ze stanem początkowym.

Zobacz również:  Jaka jest różnica między nadsterownością a podsterownością?

Wysoka kultura osobista zawsze na czasie

Oczywiście są także punkty sporne, takie jak palenie w samochodzie lub jego czystość. Nie są one jednoznaczne, dlatego, że pomimo początkowego określenia zasad ciężko udowodnić, że ktoś palił, lub stwierdzić, że samochód jest umyty niedokładnie. Choć większość wypożyczalni nie wymusza na klientach mycia pojazdu przed zwrotem, warto wykazać się dobrą wolą i usunąć śmieci z podłogi i schowków, lub chociaż przemyć pojazd, jeśli postanowiliśmy wybrać błotniste drogi. Poza rozstrzyganiem wypłaty kaucji i naruszenia zasad wynajmu, na pewno każdy doceni wysoką kulturę osobistą. Sposób w jaki oddamy samochód, będzie naszą wizytówką.

Prawda prosto w oczy

Jeśli chcemy mieć pewność, że zwrot auta odbędzie się bez niepotrzebnych problemów, najlepiej porównać wszystkie warunki wynajmu ze stanem zwracanego samochodu. Najważniejszym elementem będzie jednak szczerość. Właściciele wypożyczalni i ich pracownicy nie posiadają zazwyczaj na własność aut. Nie mają więc do nich stosunku osobistego i emocjonalnego. Rozumieją, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i zawsze coś może się wydarzyć. Jeśli więc porysowaliśmy samochód, zgubiliśmy koło zapasowe lub gaśnicę, albo ubrudziliśmy tapicerkę sokiem z ogórków kiszonych – zawsze warto się przyznać. Z reguły biuro obsługi wypożyczalni stara się raczej pomóc szczeremu i kulturalnemu klientowi, niż zrobić wszystko, by pociągnąć go do odpowiedzialności finansowej. Warto także pamiętać, że takie zachowanie usunie wyrzuty sumienia i możliwość telefonów z pretensjami, w późniejszym okresie.

Zobacz również:  Proste ulepszenia wyglądu Twojego samochodu

Jak szwajcarski zegarek

Istnieje jeszcze jeden nie wspomniany wcześniej element. Oddanie samochodu na czas ma ogromne znaczenie. To sytuacja, która może pociągnąć nas do dużych kosztów, bowiem wypożyczalnia jest w pełni uprawniona do naliczenia płatności za kolejny dzień. Jeśli jednak spóźnienie jest wynikiem przypadku, na pewno telefon do biura obsługi pomoże zachować pierwotny rachunek, a przede wszystkim klasę i miano dobrego, szczerego klienta.

Jeśli interesuje Cię temat wynajmu aut, to warto również przeczytać – https://akustrefa.pl/poradnik-eksperta-2/item/1646-dlaczego-warto-wynajac-auto-z-wypozyczalni

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.