Kalkulator OC, czyli jak tanio ubezpieczyć samochód

Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe. Każdy kierowca musi wykupić polisę OC, ponieważ inaczej naraża się na kary finansowe – można je otrzymać już po 1 dniu bez opłaconej składki. Sama cena ubezpieczenia zależy od kilku czynników oraz samego towarzystwa, z którego usług korzystasz. Kalkulatory OC pozwalają szybko i skutecznie znaleźć najtańszą polisę na rynku. Sprawdź, jak z nich korzystać oraz dlaczego warto to robić!

Dlaczego ceny polisy OC się różnią?

Warto zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia OC. Chroni ono wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kiedy spowodujesz szkody – zostaną one pokryte przez towarzystwo ubezpieczeniowe. OC jest bardzo ważne i obowiązkowe. Każdy kierowca musi je posiadać. Dokładny zakres oraz warunki są zawarte w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Pozostają niezmienne, czyli towarzystwa nie mogą modyfikować swojej oferty.

Koszt polisy OC zależy od wielu czynników. Wpływają na niego przede wszystkim parametry posiadanego samochodu. Chodzi tutaj o markę i model, rok produkcji, pojemność silnika oraz rodzaj paliwa. Dodatkowo wpływ ma miejsce zamieszkania kierowcy, wiek, ewentualna historia ubezpieczeniowa czy też zniżki za lata bezszkodowej jazdy.

Warto wiedzieć, że ceny OC różnią się zależnie od towarzystwa, w którym wykupujemy usługę. To bardzo ważny element – należy się nim kierować przy wyborze. Zakup najlepszej polisy zwykle oznacza znalezienie najtańszej propozycji. Samodzielne poszukiwanie nie jest jednak proste i zajmuje bardzo dużo czasu.

 

Kalkulatory OC – wyszukaj najtańsze ubezpieczenie OC automatycznie

Bardzo popularnym narzędziem wśród kierowców stały się kalkulatory OC. To stosunkowo proste w użyciu programy, które pozwalają szybko znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu. Jest ono obowiązkowe i zawsze ma taki sam zakres – nie warto więc przepłacać. Różnice w cenie między towarzystwami ubezpieczeniowymi mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Te fundusze mogą pozostać w twojej kieszeni, wystarczy tylko znaleźć odpowiednią ofertę – z kalkulatorem OC będzie to znacznie łatwiejsze.

Korzystanie z porównywarki jest naprawdę proste. Każdy taki program wymaga na początku podania podstawowych danych. Towarzystwa ubezpieczeniowe wykorzystują je do obliczenia wysokości składki. Należy uzupełnić przygotowany formularz. Podaje się w nim dane osobowe kierowcy oraz informacje o samochodzie. Zajmuje to nie więcej, niż kilka minut. Pytania są przygotowane tak, by były możliwie najbardziej przyjazne dla użytkownika – większość kalkulatorów OC pozwala także na kontakt telefoniczny z konsultantem w razie jakichkolwiek problemów.

Po uzupełnieniu formularza program automatycznie znajdzie listę ofert ubezpieczenia. Zwykle wyszczególnione są najkorzystniejsze propozycje. Samodzielne wyszukiwanie oferty zajmuje znacznie więcej czasu – często także trzeba odwiedzić biuro towarzystwa ubezpieczeniowego. Kalkulatory OC umożliwiają nawet zakup polisy online, bez wychodzenia z domu. To szczególnie wygodne dla kierowcy – porównywarka może również mailowo przypominać o wygasającym ubezpieczeniu. Korzystanie z kalkulatora OC to idealny sposób na tanią polisę!

Podsumowanie

Kalkulatory OC są bardzo popularnymi programami. To w pełni darmowe, proste w użyciu narzędzia dla kierowców. Umożliwiają one automatycznie wyszukanie najkorzystniejszej oferty, jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu. Oszczędność może wynosić nawet kilkaset złotych, a za OC nigdy nie warto przepłacać.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.