Filtry Donaldson – co warto wiedzieć o tych filtrach powietrza?

Powietrze jest niezwykle ważnym elementem działania każdego pojazdu silnikowego. Odpowiednia dawka tego surowca pozwala na rozpoczęcie procesu spalania i wejście jednostki napędowej na określone obroty, w celu wprawienia pojazd w ruch. Jednym z najważniejszych elementów odpowiadających za powietrze jest filtr powietrza. Co warto wiedzieć o tych częściach? Dlaczego filtry Donaldson to dobre rozwiązanie?

Zanim przedstawimy Ci dokładnie czym są filtry Donaldson oraz jakie mają zalety, sprawdź jaką rolę w samochodzie osobowym lub innym pojeździe silnikowym pełnią filtry powietrza?

Do czego służy filtr powietrza?

Głównym zadaniem filtra powietrza jest skuteczne oczyszczenie wpadającego do układu silnikowego gazu, aby ewentualne drobinki nie wpłynęły na jakość procesu spalania. Powietrze, które znajduje się w naszej atmosferze ma wiele drobnoustrojów, pyłków czy kurzu, który mógłby uszkodzić pojazd. Surowiec znajdujący się w komorze spalania musi być natomiast przejrzysty i najwyższej klasy.

Zadaniem filtra jest wyłapywanie wszelkich zanieczyszczeń i przepuszczenie wyłącznie samego powietrza. Warto zaznaczyć, że filtr jest narażony na ciągłą eksploatację, gdyż przez cały czas pracy silnika musi „kontrolować” stan gazu, który będzie uczestniczył w procesie spalania.

Jak często należy go zmieniać?

Filtr powietrza powinieneś zmieniać raz w roku, albo co 20-30 tysięcy przejechanych kilometrów. Dlaczego tak często? Ponieważ intensywna eksploatacja filtra może go znacznie pobrudzić, a co za tym idzie – utrudnić dopływ czystego, świeżego powietrza do silnika. Element wyeksploatowany nie jest w stanie skutecznie oczyszczać powietrza i blokuje jego dostęp.

Filtr powietrza powinien być trwały, wytrzymać intensywną pracę i skutecznie oczyszczać powietrze. Np. filtry Donaldson są z tego względu bardzo cenione przez posiadaczy maszyn mechanicznych, samochodów osobowych i nie tylko.

Filtry Donaldson – dlaczego warto postawić właśnie na nie?

Donaldson to jeden z najbardziej cenionych producentów filtrów. Filtry Donaldson pasują do różnego typu maszyn i pozwalają uzyskać największą efektywność pracy jednostki napędowej czy innego układu. W ofercie firmy znajdziesz nie tylko filtry powietrza, ale też elementy innego rodzaju. Hamują dopływ niepożądanych drobnoustrojów, zabezpieczają przed zanieczyszczenie wnętrza jednostki napędowej i chronią ciecze takie jak paliwo czy olej. Jeżeli więc poszukujesz nowoczesnych i efektywnych filtrów powietrza, to Donaldson ma elementy idealne dla Ciebie.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.