Do czego może posłużyć ramka do tablic rejestracyjnych?

Każda firma szuka najlepszych sposobów na promocję swojej marki. Największy sukces odnoszą te przedsiębiorstwa, które nie boją się niestandardowych rozwiązań oraz wykorzystują okazje. Niewątpliwie promocja poprzez ramki do tablic rejestracyjnych to rozwiązanie nietuzinkowe, a dla wielu firm okazja, której nie można przegapić. Wyjaśniamy, o co chodzi z ramkami i zastosowaniem ich jako nośników reklamy!

Ramka do tablic rejestracyjnych – co to takiego?

Wyjaśnijmy na wstępie, co to jest ramka do tablic rejestracyjnych. Mowa o wykonanej z metalu lub tworzywa sztucznego konstrukcji, którą montuje się na około tablic rejestracyjnych przytwierdzonych do pojazdu mechanicznego. Podstawowym zadaniem tego elementu jest zabezpieczenie tablicy, a także sprawienie, aby prezentowała się nieco bardziej estetycznie. Jednak jak się okazuje, konstrukcja może też posłużyć jako nośnik reklamowy. Na ramce jest całkiem sporo miejsca na umieszczenie nadruku.

Obecnie działają na rynku firmy, które zajmują się dostarczaniem klientom gotowych ramek do tablic rejestracyjnych wraz z nadrukami. Wystarczy poinformować, jaki nadruk ma się znaleźć na konstrukcji, a dana firma wykona go i przekaże produkt gotowy do montażu.

Dlaczego promocja poprzez ramki działa?

Być może zastanawiasz się teraz, czy ramka do tablic reklamowych może stanowić skuteczny nośnik reklamy. Gwarantujemy, że może. Dlaczego? Choćby z tego względu, że spełniając pewne warunki, można w ten sposób dotrzeć do bardzo szerokiego grona odbiorców. O jakich warunkach mowa? Przede wszystkim samochód z reklamami powinien często pojawiać się na drodze. Dlatego też im więcej kilometrów się pokonuje, tym wyższa skuteczność tego typu promocji. Niewątpliwie sprzyja też parkowanie pojazdu na ogólnodostępnych parkingach.

Jeżdżąc samochodem z ramką zawierającą reklamę, prezentujemy markę innym kierowcom. Dostrzegają ją oni głównie na skrzyżowaniach czy w korkach. Ponadto, przekaz jest kierowany do przechodniów, którzy mijają auto stojące na parkingu.

Dla kogo ramki do tablic rejestracyjnych z reklamą?

Zasadniczo w przypadku każdej firmy ramka może być skuteczną formą promocji. Jednak dla niektórych przedsiębiorstw jest to szczególnie wartościowe rozwiązanie. Mowa o wszystkich firmach, które opierają swoją działalność na użytkowaniu pojazdów lub też po prostu dysponują swoją flotą samochodową. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj każda wypożyczalnia aut. W tym przypadku umieszczenie na ramkach nazwy firmy, opcjonalnie również jej logo i numeru telefonu, wydaje się oczywistością. Wszelkie firmy logistyczne również bardzo chętnie korzystają z tego rozwiązania.

Inwestycja w promocję tą metodą jest stosunkowo tania. Jeśli ramka i nadruk będą jakościowe, skuteczna promocja może trwać latami bez konieczności ponoszenia kolejnych kosztów. Jednocześnie reklama na ramkach jest bardziej subtelna niż ta umieszczona na karoserii. Warto też mieć na uwadze, że nie obniża ona wartości pojazdu ani nie czyni go mniej atrakcyjnym. Natomiast oklejanie karoserii napisami i wzorami z pewnością sprawia, że staje się on mniej interesujący choćby dla klientów wypożyczalni pojazdów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.