Co kupić motocykliście pod choinkę? Zobacz nasze pomysły!

Zbliża się Boże Narodzenie i czas obdarowywania się prezentami w gronie rodziny i przyjaciół. Jeżeli masz wśród bliskich motocyklistę, to warto pomyśleć o podarowaniu mu przedmiotów związanych z jego pasją, które będą miały wymiar praktyczny. Jakie prezenty zadowolą fanów jednośladów? Co kupić im na Święta? Podpowiadamy!

Co na prezent? Odzież!

Jednym z najlepszych prezentów dla motocyklisty jest odzież na motocykl. W zależności od budżetu możesz podarować bliskiej osobie bieliznę termoaktywną, kominiarkę, rękawice albo nawet koszulę, kurtkę czy buty motocyklowe. Pamiętaj, żeby przed zakupem dokładnie sprawdzić rozmiar obdarowywanego motocyklisty, bo każdy z wyżej wymienionych elementów powinien być perfekcyjnie dopasowany. Kupując dobrej jakości odzież, zapewniasz bliskiej osobie komfort jazdy na motocyklu i dużo większy poziom bezpieczeństwa.

W przypadku większego budżetu na prezent, dbając o pełną ochronę, możesz podarować bliskiemu także kask motocyklowy. Zwróć uwagę na to, czy ma on atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Ważne, aby posiadał wywietrzniki i wyjmowaną wyściółkę. Tutaj również należy pamiętać o sprawdzeniu rozmiaru przed zakupem.

Nowoczesne akcesoria sprawdzą się doskonale

Osoby, które posiadają trochę więcej środków na zakup prezentów, mogą kupić nowoczesne gadżety elektroniczne, sprawdzające się podczas podróży. Tutaj bardzo dobrym wyborem będzie np. interkom. To specjalne urządzenie służące do komunikacji między jadącymi w kolumnie motocyklistami oraz bezpiecznych rozmów telefonicznych w trakcie poruszania się jednośladem. Sprzęt łączy się ze smartfonem za pomocą Bluetooth i działa jak zestaw słuchawkowy. Interkom wpinany jest w środek kasku i obsługiwany jest często głosem. Jeżeli chcesz mieć stały kontakt z bliskim motocyklistą, postaw właśnie na tego rodzaju prezent.

Możesz również zakupić wideorejestrator motocyklowy. To specjalna kamera z odbiornikiem, która rejestruje trasę motocyklisty, a w przypadku ewentualnego zdarzenia drogowego pomoże mu w udowodnieniu swojej niewinności. Współczesne rejestratory zapewniają bardzo wysoką jakość nagrań i nadają się zarówno do jazdy turystycznej, jak i sportowej (np. w celu zarejestrowania przejazdów na torze).

Elementy przydatne podczas podróży czy konserwacji motocykla

Bardzo ciekawym podarunkiem będą też sakwy, kufry i torby motocyklowe, mocowane do jednośladów. Mają różną wielkość, kształt i są wykonane z materiału, skóry lub plastiku. Do motocykla typu cruiser zdecydowanie najbardziej pasować będzie skórzany zestaw toreb i piórnik na przód, z kolei turystyczne jednoślady najczęściej wyposażane są w plastikowe kufry. To świetny prezent, bo pozwoli motocykliście przygotować się na dłuższą podróż albo zapakować do torby najpotrzebniejsze akcesoria (np. zapasową kominiarkę).

Przydatny dla nowoczesnego motocyklisty może być także uchwyt na telefon. Dzięki temu fan jednośladów będzie mógł w komfortowy sposób ustawiać, obsługiwać i obserwować np. nawigację GPS. Współczesne uchwyty mają wiele dodatkowych opcji, takich jak np. indukcyjne ładowanie telefonu. Warto postawić na model, który stabilnie utrzyma telefon.

Prezentem, który z pewnością zadowoli każdego fana motocykla, jest zestaw kosmetyków pielęgnacyjnych. Wśród nich mogą być specyfiki konserwujące skórę, pielęgnujące powłokę lakierniczą, specjalne szampony do jednośladów i produkty do czyszczenia chromowanych powierzchni. Możesz również podarować motocykliście zestaw środków do smarowania elementów, takich jak łańcuch.

Drobny upominek ucieszy każdego

Jeżeli chcesz podarować bliskiemu motocykliście coś drobnego, to warto nawiązać do jego pasji i przygotować niewielki gadżet, taki jak kubek czy brelok dla fanów jednośladów. Dobrze, jeżeli swoim wzorem nawiązują one np. do typu posiadanego motocykla. Bardzo dobrym wyborem będą też szczoteczki do czyszczenia motocykla albo łańcuchów motocyklowych. Tego typu drobiazgi z pewnością ucieszą bliskiego motocyklistę.

Wybór podarunków dla osób kochających jednoślady jest naprawdę szeroki i możesz je otrzymać w praktycznie każdym zakresie cenowym. Dzięki temu z pewnością znajdziesz coś, czym z powodzeniem obdarujesz kogoś bliskiego. Pamiętaj, że jeżeli masz wątpliwości w kwestii rozmiaru lub doboru odpowiedniej rzeczy, skonsultuj się z innym motocyklistą, który powinien doradzić Ci najlepsze rozwiązanie.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.