Kto dzisiaj czyta kryminały?

Czy czytanie kryminałów wyszło już z mody? Wiele tytułów dla fanów kryminalistyki jest wciąż na czasie, ale jaka jest grupa docelowa osób, które lubią kryminały?

Czy kryminały są dla wszystkich?

Niektórych bardzo nudzi czytanie kryminałów, głównie ze względu na to, że nie są to książki, w których od razu mamy podaną na tacy odpowiedź. Często dopiero pod koniec książki okazuje się kto był sprawcą całego zamieszania, a czasami zdarza się tak, że autor pozostawia odpowiedź czytelnikowi, tylko go nakierowuje. Nie jest to popularne w książkach kryminalnych, jednak zdarzają się i takie sytuacje. Kryminały są lubiane przez osoby, które lubią samodzielne myślenie podczas czytania, lubią trzymanie w napięciu do samego końca. Czytelnik musi również lubić tajemnicze zdarzenia, nierozwikłane zagadki.

Jakie są zalety czytania kryminałów?

Kryminały rozwijają wyobraźnie u osób, które lubią zabawić się w detektywa. Książki związane z kryminalistyką również sprawiają, że w codziennym życiu osoby są w stanie dotrzeć jakąś intrygę czy kłamstwo. Osoby, które lubią ten gatunek literacki mają również świadomość, że najwięksi psychopaci zawsze mieli dwie twarze, dlatego nie zawsze od razu ufają innym osobom. Łączenie faktów w kolejności chronologicznej, łączenie faktów ze zdarzeniami rzeczywistymi również wpływa na rozwój logicznego myślenia.

Jakie kryminały są teraz na topie?

W Polsce mamy kilku bardzo popularnych autorów książek kryminalistycznych. Niekwestionowaną liderką jest Katarzyna Bonda, której tytuły takie jak Sprawa Niny Frank sprawiają, że jest określana mianem polskiej Agaty Christie. Kolejną autorką, która również znajduje się na szczycie jest Joanna Chmielewski. Jej książki pochodzą z gatunku kryminalnych komedii detektywistycznych. Nie można zapomnieć o Marku Krajewskich, który nie schodzi z pozycji lidera od lat. Warto się przyjrzeć takim tytułom jak Śmierć w Breslau. Na tej liście nie może zabraknąć Remigiusza Mroza, który jest w top prawie każdej listy, którą da się znaleźć w Internecie. Książki takie jak Skazanie czy Obrazy z przeszłości są na wysokich pozycjach list książek kryminalistycznych.

Czy kryminały są drogie?

Obecnie można wybrać między wersją papierową książki, a wersją elektroniczną. Na pewno wersje elektroniczne są tańsze niż te papierowe, a bardzo często można trafić również na fajne promocje. Ceny kryminałów kształtują się między 25 a 50 zł w zależności od grubości książki, autora oraz jego popularności. Kupowanie książek w pakietach to również fantastyczny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ książki z jednej serii sprzedawane jakie trylogie czy po prostu serie, są zazwyczaj tańsze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.