Gdzie najkorzystniej sprzedać książki?

Na przestrzeni lat podejście do trwałości i długowieczności książek mocno się zmieniło. Książki raz kupione miały w domach dożywocie, choćby musiały tworzyć wysokie do sufitu piramidki. Zmiany, jakie zaszły na rynku wydawniczym, sprawiają, że nie ma już możliwości przechowywania w domach wszystkich kupowanych wydawnictw, pożądane jest natomiast stosowanie cyklicznych czystek w domowej biblioteczce po to, by zrobić miejsce kolejnym pozycjom.

Co zrobić z niepotrzebnymi już książkami? 

Nie tylko podręczniki szkolne czy uniwersyteckie tracą swoją przydatność, przestają być nagle atrakcyjne również książki innych gatunków. Okresowe sprzątanie na półkach biblioteczki generuje zwykle pokaźną kupkę, której trzeba się jakoś pozbyć w cywilizowany sposób, czyli bez wyrzucania na śmietnik. Od czego zacząć usuwanie książek z domu? Najpierw trzeba podjąć decyzję, czy pragnie się na niepotrzebnych już książkach zarobić czy tylko ich pozbyć. Jeżeli nie chcemy z tego tytułu mieć przychodu, niepotrzebne książki warto oddać do biblioteki. Nie każda biblioteka je przyjmuje, choćby ze względu na stan pandemii czy stopień zużycia poszczególnych pozycji. Ale w wielu bibliotekach funkcjonuje bookcrossing, odrębna półeczka, na którą stawia się po prostu przyniesione książki, by ktoś inny mógł z nich nieodpłatnie i poza systemem wypożyczeń skorzystać.

Gdzie oddać stare książki?

Antykwariat internetowy to usługa dostępna na dużym już obszarze naszego kraju. Firmy pokrywają siatką swoich punktów sporą część kraju. Wystarczy zweryfikować w przeglądarce najbliższą geograficznie firmę i jej punkt skupu książek. W przypadku dużych lub niezwykle cennych zbiorów, pracownicy sieci odbierają książki spod adresu sprzedającego, oferując również atrakcyjne ceny. W Warszawie lokalnym antykwariatem, który pwoadzi skup książek jest Amicus. Prowadzi zarówni sprzedaż internetową jak i stacjonarną. Jeżeli chcesz poznać jego ofertę dotyczącą skupu książek kliknij w link.

Odrębnym instrumentem jest skup książek i podręczników szkolnych. Zwykle operatorzy tych działań komunikują się z lokalną społecznością, podając tylko telefon do siebie. Po odbiór zbiorów przyjeżdżają pod wskazany adres. Cały czas funkcjonują również  stacjonarne antykwariaty, które zawsze poszukują ciekawych wydawnictw. Jednak termin podjęcia próby sprzedaży trzeba zwykle weryfikować z informacjami o funkcjonowaniu antykwariatu i mieć trochę szczęścia, by sfinalizować sprzedaż.

Niektóre księgarnie również prowadzą skup książek używanych, oczekują jednak, że będą to pozycje w stanie idealnym, tak by estetycznie wyglądały na półce, bo tylko w ten sposób je sprzedają. Mocno regulują też pozyskiwanie zbioru poczytnością poszczególnych tytułów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.