Termowizja – zastosowanie kamer termowizyjnych w budownictwie

Badania termowizyjne to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można w szybki sposób zlokalizować problemy termiczne zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych, a także obiektach industrialnych. Dzięki nim wykrywa się nie tylko mostki cieplne i nieszczelności, ale również można ocenić sprawność wentylacji i klimatyzacji.

Poznaj wszystkie zalety badań termowizyjnych i dowiedz się, komu zlecić ich wykonanie.

Badanie termowizyjne – audyt ciepła i wentylacji

Termowizja jest technologią umożliwiającą badanie temperatury na powierzchni badanych obiektów. Służą do tego specjalne kamery rejestrujące światło w podczerwieni. Badania termowizyjne używane są w celach:

  • wykrywania miejsc przecieków i nieszczelności oraz uszkodzeń struktury budowlanej, przez co ciepło ucieka z wnętrza;
  • monitorowania stanu technicznego budynku – pozwalają na wykrywanie wad konstrukcyjnych oraz ocenę efektywności cieplnej;
  • przeprowadzania audytów energetycznych – mogą zlokalizować nieszczelność lub mostki w izolacji termicznej;
  • oceny stanu technicznego budynku;
  • lokalizacji wadliwych połączeń w rozdzielnicach, stacjach transformatorów, szafach rozdzielczych.

Aby badanie zostało przeprowadzone z sukcesem, należy wykorzystać do niego wysoce specjalistyczny, spełniający określone wymagania techniczne sprzęt. Na tym jednak nie koniec – niektóre rodzaje badań wymagają odpowiedniego przeszkolenia. Na przykład badania termowizyjne rozdzielni elektrycznych może przeprowadzić osoba posiadająca certyfikat ITC Level 1 i 2 (ISO 18436).

Komu zlecić badanie termowizyjne?

Jeśli chcesz mieć pewność, że badanie przy użyciu kamery termowizyjnej zostanie przeprowadzone w prawidłowy sposób, odwiedź stronę https://easyrentier.com/. Oferowane są tam badania termowizyjne w szerokim zakresie, w tym rozdzielnic elektrycznych – więcej na ten tam dowiesz się na tej stronie: https://easyrentier.com/badania-termowizyjne-rozdzielnic/.

Powierz badania termiczne specjalistom – odwieź stronę EasyRentier już dzisiaj!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.