Schody drewniane na beton – propozycja dla inwestorów

Schody drewniane na beton montowane są zazwyczaj w budynkach jednorodzinnych, spełniając dwie bardzo ważne funkcje. Pierwszą z nich jest funkcja łącznika pomiędzy kondygnacjami. Druga funkcja pełni ozdobę salonu.

SCHODY DREWNIANE NA BETON

Schody drewniane w naszym domu zaczynają spełniać dwie funkcje – pierwsza to wygodna i bezpieczna komunikacja pomiędzy piętrami, druga to funkcja estetyczna, mająca na celu przyciągnięcie uwagi odwiedzających nas gości.

Schody drewniane na beton najczęściej wykonujemy z twardego drewna pochodzącego z Polski. Najpopularniejsze gatunki drewna to dąb lub jesion, oba są bardzo trwałe, ale mają różne efekty wizualne. Odpowiednio wysezonowane i wysuszone drewno pozwala na stworzenie mocnych i trwałych schodów drewnianych. Schody drewniane składają się głównie ze stopni, podstopnic, balustrad i listew przyściennych. Opiszemy pokrótce proces produkcji i montażu schodów oraz ich konfigurację. Stopnie drewniane są zwykle wykonane z kilku kwadratowych kawałków drewna sklejonych ze sobą wzdłużnie. Stopnie składające się z kilku lameli są bardzo odporne na powstające w nich siły i naprężenia – trzeba pamiętać, że drewno jest materiałem higroskopijnym (pochłania i oddaje wilgoć z otoczenia). Pamiętaj, że po zamontowaniu schodów w swoim domu zadbaj o to, aby w sezonie grzewczym panowały w nim idealne warunki, wilgotność powietrza wynosi 45-60%, a temperatura 18-22 stopnie.

Klasyczne drewniane schody z kapinosem to idealne rozwiązanie do nowoczesnych i tradycyjnych domów czy mieszkań. Klasyczna klatka schodowa składa się ze stopni, podstopnic drewnianych lub MDF, balustrad i listew ściennych. Klasyczne schody posiadają przednie przedłużenie o 25 mm, zaprojektowane w celu zwiększenia głębokości stopni. Do schodów klasycznych proponujemy wykonanie balustrady ze szkła, stali, drewna lub kombinacji tych elementów.

SCHODY DYWANOWE NA BETON

Najważniejszą cechą schodów dywanowych jest brak wspomnianego wcześniej kapinosa, grubość podstopnic i stopni wynosi 40 mm, co sprawia, że ​​wizualnie tworzą zwartą bryłę. Montaż schodów dywanowych na betonie jest bardzo podobny do montażu klasycznych schodów drewnianych. Balustrada jest również taka sama jak klasyczne schody. Schody dywanowe na beton charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, który doskonale komponuje się z nowoczesnym, minimalistycznym stylem wnętrza domu lub mieszkania. Do schodów dywanowych oferujemy balustrady ze szkła hartowanego lub stali w wybranych wzorach.

Firma AVANTE SCHODY DREWNIANE specjalizuje się w produkcji i montażu schodów drewnianych na beton i samonośnych na konstrukcji stalowej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.