Mozaikowa sypialnia, mozaikowy salon…

Mozaika to sprytne rozwiązanie, które odnajdzie się praktycznie w każdym pomieszczeniu, a nawet na zewnątrz Twojego domu. Jej wykorzystanie ogranicza wyłącznie Twoja wyobraźnia. Do dekoracji wykorzystać można jednocześnie kilka różnych rodzajów tych niewielkich płytek, tworząc niepowtarzalne wzory. Sprawdź, jak można wykorzystać mozaikę w różnych pomieszczeniach.

Zacznijmy od łazienki

Mozaika w łazience to klasyka. Nadaje wnętrzu estetyki i jest prosta w utrzymaniu w czystości. Z tego powodu często jest używana do wykładania ścian i podłóg. Mozaiką możesz wyłożyć także wannę lub prysznic. Bardzo atrakcyjnie wygląda jako tło za lustrem. Mozaika może także przydać się do wytyczania granic pomiędzy strefami w łazience i do wizualnego powiększenia pomieszczenia. Odpowiednio dopasowana i dobrana kolorystyka mozaiki w połączeniu z grą świateł sprawią, że łazienka optycznie zyska na wielkości. W łazience furorę zrobi elegancka, złota mozaika.

Kolej na kuchnię

Kuchnia jest miejscem, w którym mozaika sprawdzi się wyjątkowo dobrze. Najczęściej stosuje się ją na ścianach – głównie pomiędzy blatem a szafkami. Dobrze będzie się prezentować również na większych powierzchniach. Dzięki szerokiej gamie kolorów i możliwości łączenia mozaik celująco sprawdzają się jako element dekoracyjny. W kuchni wykorzystana może być biała mozaika, która doskonale skomponuje się z drewnianym lub granitowym blatem.

Centrum domu – salon

Jeżeli w Twoim salonie znajduje się kominek, z pewnością doskonale będzie się prezentować wyłożony barwną mozaiką, która doda mu elegancji i uroku. Spędzanie wolnego czasu z książką i kocem przy takim kominku, to czysta przyjemność! Mozaika sprawdzi się również na ścianie, na której wisi telewizor – w połączeniu z drewnianą podłogą i skórzanymi kanapami, prezentuje się wyjątkowo elegancko. Możesz nią wyłożyć także ściankę za biblioteczką. Drewniana mozaika z pewnością dobrze sprawdzi się we wszelkich gabinetach.

Ogrody? Jak najbardziej!

Mozaika może być stosowana nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz Twojego domu. Możesz użyć jej do udekorowania elewacji, fontanny czy też oczka wodnego. Kostki mozaiki mienią się w promieniach słonecznych, co daje niesamowicie przyjemny dla oka efekt. Pamiętaj, aby przy wilgotnych miejscach stosować wyłącznie mozaikę najwyższej jakości, co zapobiegnie jej odklejaniu się.

Mozaikę możesz wykorzystać praktycznie w każdej przestrzeni. Wszędzie tam, gdzie się pojawi, stworzy elegancki i wyjątkowo dekoracyjny klimat. Użyj swojej wyobraźni i kreatywności, tworząc niepowtarzalne dekory.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.