Modne kuchnie – poznaj aktualne trendy

Jesień to dobra pora na remont domu czy mieszkania. Tym razem skupmy się na kuchni, która często stanowi wyzwanie dla projektantów. Powinny elegancko wyglądać, ale też zapewniać wygodę podczas gotowania. Jakie trendy są aktualne?

Najnowsze trendy w aranżacji kuchni

Otwarte przestrzenie, blaty dębowe, designerskie oświetlenie, betony – to jedynie kilka przykładowych pomysłów, które warto wykorzystać podczas urządzania kuchni. Wśród trendów są też, nieco zaskakujące, intensywne barwy, odważne faktury i luksusowe materiały – jak marmur czy blat kuchenny z drewna. Zobacz kilka pomysłów i zainspiruj się.

Jaki blat kuchenny wybrać?

Blaty kuchenne można wykonać z różnych materiałów – jak kilka gatunków drewna rodzimego i egzotycznego, szkło, konglomerat, granit czy marmur. Kilka z nich jest ponadczasowych ze względu na design, ale przede wszystkim walory użytkowe. Dokonując wyboru, należy kierować się swoimi potrzebami, gustem, ale i budżetem. Jednym z uniwersalnych rozwiązań – do kuchni nowoczesnej, jak i klasycznej – będą m.in. blaty dębowe lub z drewna egzotycznego.

Postaw na minimalizm i porządek

Urządzając kuchnię, kieruj się też zasadą minimalizmu – im mniej ozdób, faktur i materiałów, tym lepiej. Często ładna i dobrze zaprojektowana kuchnia „ginie” pod naporem dodatków. Najlepiej jeśli blaty drewniane czy z innego materiału nie będą zastawione – możesz postawić zioła lub ekspres do kawy, ale staraj się zawsze porządkować przestrzeń.

Chcąc uzyskać efekt eleganckiego minimalizmu, trzeba schować zbędne akcesoria i inne dodatki. Ozdobą są fronty kuchenne, ich faktura i kolorystyka, blat dębowy na wymiar czy designerskie sprzęty AGD. Zamiast półek i otwartych szafek postaw na szafki zamknięte lub nawet spiżarniane, ukryte schowki, a w miarę możliwości – zainwestuj dodatkowo w wyspę kuchenną. Będzie ona pełniła funkcje praktyczne, ale także posłuży jako schowek na drobne akcesoria.

Materiały z gatunku luksusowych

W kuchni – jak w aranżacji całego mieszkania – króluję też materiały luksusowe, m.in. aksamit, welur, granit czy marmur, a także wysokiej jakości drewno. Modne są zatem blaty dębowe lub z drewna egzotycznego, ale też blaty z granitu – ważne, aby pasowały do ogólnej aranżacji. W nowoczesnych wnętrzach modne jest też szkło – można wykonać blaty ze szkła, ale też oświetlenie. Idealnie komponuje się ono z metalami – jak stal nierdzewna, mosiądz czy miedź. Metaliczny błysk czy szkło pasują jednak również do drewna – wybór materiałów zależy głównie od Twoich preferencji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.