Meble kuchenne na wymiar – estetyczne i funkcjonalne

Meble kuchenne wykonane na zamówienie to gwarancja wykorzystania każdego centymetra wolnej przestrzeni, a także możliwość uzyskania oryginalnej aranżacji zgodnie z osobistymi preferencjami. Można wówczas wykorzystać zaskakujące połączenia kolorystyczne, a także dowolnie wybrać dobór frontów kuchennych.

Wymiana mebli w kuchni

Aranżacja kuchni od początku opiera się na innych zasadach niż kolejna wymiana mebli. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z zasadami ergonomicznego ustawienia mebli w przestrzeni. Należy zastosować zasadę krótkich odległości między strefami roboczymi w kuchni, jest to tzw. trójkąt kuchenny, czyli niewielka odległość między blatem grzewczy, zlewozmywakiem i lodówką. Odległości między wierzchołkami trójkąta nie powinny być mniejsze niż 120 cm i nie większe niż 210 cm. Zwolennikom minimalizmu spodobają się wysokie szafki, w których można przechowywać wiele produktów, jednak żeby uniknąć efektu zbytniej sterylności, można zostawić otwarte półki na wybranej powierzchni albo zrezygnować z zabudowy miejsca nad blatem roboczym. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu mebli na wymiar otwarta kuchnia również może zapewniać komfort osobom gotującym w kuchni. Duży wybór mebli do kuchni na zamówienie oferuje strona: https://3top.pl/.

Pierwszym elementem rozpoczynającym prace nad przygotowaniem mebli na wymiar jest dokładny pomiar całego pomieszczenia, otworów okiennych i drzwiowych, przyłączy elektrycznych oraz wodociągowych. Na rynku dostępne są także specjalne modele sprzętów AGD, które są przeznaczone specjalnie pod zabudowę, dzięki temu są odpowiednio zaaranżowane i wyglądają jak reszta mebli kuchennych.

Meble kuchenne na wymiar – zastosowanie odpowiednich materiałów

Drewniane fronty w meblach kuchennych mogą być poddawane dodatkowej obróbce, takim jak frezowanie i dekoracyjne żłobienia. Drewno jest eleganckie i cieple, dobrze wygląda w każdej stylizacji zarówno nowoczesnej, jak i tradycyjnej. Często stosowane są również fronty fornirowane, w których płyta MDF jest oklejona warstwą drewna i najczęściej pokryta matowym albo błyszczącym fornirem. Jest to równie efektowne, ale tańsze rozwiązanie. We współczesnych aranżacjach często stosowana jest płyta laminowana i szkło.

Ważnym elementem są również mechanizmy służące do otwierania szafek. Eleganckie podnośniki umożliwiają otwieranie frontów górnych szafek do góry, w wąskich pomieszczeniach doskonale sprawdzają się szuflady z systemem cargo. Jest to dobre rozwiązanie, które można zastosować w modnej obecnie zabudowie wysokiej, dzięki temu można zastosować szafki sięgające nawet do sufitu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.