Jakich materiałów najlepiej użyć do budowy tarasu?

Taras to element, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie domu. To wygodne miejsce, w którym można zjeść śniadanie, zrelaksować się na leżaku i obcować z otaczającą przyrodą. Sposobów na wykonanie tarasu jest wiele, jednak najważniejszy cel do osiągnięcia jest jeden – musi być trwały. Oddziaływanie promieni słonecznych, silnego wiatru, deszczu, śniegu, a nawet gradu mogą doprowadzić do uszkodzenia lub zniszczenia tego miejsca. Aby zapewnić żywotność tarasowi, należy użyć odpowiednich materiałów do jego budowy, a następnie prawidłowo go zabezpieczyć.

Tarasy kompozytowe

Tarasy drewniane to popularne i korzystne cenowo rozwiązanie, jednak trwałość tego materiału jest kwestionowana przez wiele osób. Przy wyborze tego materiału konieczne jest regularne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak impregnacja czy olejowanie. Coraz bardziej rozpowszechnianą alternatywą są innowacyjne tarasy kompozytowe (https://julomax.pl/tarasy-kompozytowe), charakteryzujące się wysoką estetyką, przypominającą drewno. Deski z kompozytu są niezwykle wytrzymałe zarówno na warunki atmosferyczne, jak i na wilgoć i zniekształcenia. Ich powierzchnia może być gładka lub ryflowana, a dodatkowo, dzięki specjalnemu szczotkowaniu na etapie produkcji, jest antypoślizgowa. Panele można kupić w gotowych zestawach do samodzielnego montażu, który zajmuje jedynie kilka minut!

Wsporniki regulowane

Przy budowie tarasu oprócz wytrzymałych desek, należy pamiętać o odpowiednim podłożu. Betonowe wylewki i słupy w podłożu to jedna z popularniejszych opcji, która, mimo że trwała, to jednak wymaga dużego nakładu pracy i kosztów. Z powodzeniem można je zastąpić regulowanymi wspornikami, które stanowią doskonałe zabezpieczenie tarasu. Wsporniki regulowane Standard (https://julomax.pl/Wsporniki-regulowane-Standard) to wysokiej jakości elementy do budowy ganku, patio, tarasu i innych drewnianych konstrukcji. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom mogą być stawiane nawet na nierównych, niejednolitych powierzchniach. Model Standard stanowi zamiennik wylewki i idealnie nadaje się pod płyty i legary. Wsporniki regulowane Spiral (https://julomax.pl/Wsporniki-regulowane-Spiral) charakteryzują się warstwową budową, gumową podkładką i możliwością regulacji wysokości. Mogą korygować nachylenie podłoża nawet o 6%! Dzięki temu można dopasować wsporniki pod legary nawet do niejednorodnie ukształtowanego terenu.

Tradycyjne rozwiązania nadal mają swoich zwolenników, jednak nowoczesne, innowacyjne produkty Julomax.pl cieszą się coraz większym powodzeniem. Łączą w sobie wysoką estetykę i niesamowitą trwałość, dlatego jest to inwestycja na długie lata.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.