Jak chronić dom przed owadami?

Wreszcie nadeszło lato, długo wyczekiwany czas wakacji, wyjazdów oraz odpoczynku. Niestety dla wielu z nas jest to też bardzo uciążliwy czas ze względu na wszelkiego rodzaju owady i insekty które masowo zaczynają atakować nasz dom. Tak jak latająca po naszym mieszkaniu osa czy szerszeń są po prostu niebezpieczne zwłaszcza kiedy mamy alergię, tak inne owady są po prostu irytujące. Gryzące po nocach komary, małe muszki siadające na ekranach, muchy bzyczące po całym domu.

Jak sobie z  tym radzić? Okazuje się że nawet kiedy bardzo nie lubimy towarzystwa owadów, wcale nie musimy opuszczać kraju na tą porę roku. Istnieje wiele wynalazków mogących potencjalnie lepiej lub gorzej pomóc nam z niechcianym towarzystwem owadów – podpowiada redaktorka naczelna portalu QUIN.pl.

Moskitiery do ochrony domu przed owadami

Jak chronić dom przed owadami? Pierwszym sposobem i prawdopodobnie najlepszym, są moskitiery. Jest to po prostu siatka o bardzo drobnych oczkach której celem jest nieprzepuszczanie owadów do środka. W żadnym stopniu nie przeszkadza ona w oświetleniu lub przepływie powietrza, nawet po jej założeniu nie poczujemy że się tam znajduje. W większości domów zamontowane są dwa rodzaje: moskitiery okienne i moskitiery drzwiowe. Nawet jeśli zdecydujemy się na założenie siatki przeciw owadom, nie musimy tego robić na wszystkie okna w domu. Wystarczy że wybierzemy te które są najczęściej otwierane, np. w sypialni, łazience, drzwi balkonowe , dlatego nie są to też duże koszty, co jest dużym plusem. Siatki przeciw owadom na okna możemy używać tak długo aż jej nie zniszczymy, co w sumie jest dość ciężkie ponieważ nikt nie rzuca dla zabawy różnymi przedmiotami przez okno. Reasumując, jest to jednorazowa inwestycja na parę sezonów. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to że jest to środek w pełni ekologiczny w porównaniu z preparatami do odstraszania komarów i innymi środkami chemicznymi. Dzięki  moskitierze nie będziemy musieli ich stosować. Dodatkowo, jeśli mamy na to ochotę z naszej ochrony przed owadami możemy zrobić dekoracje okienne. Jedynymi wadami tego sposobu jest to że nie możemy zrobić nic po zewnętrznej stronie okna. Podsumowując, jest to chyba najlepszy, najprostszy, najdłuższy i jeszcze kilka naj sposób na powstrzymanie owadów przed dostaniem się do domu, i polecam każdemu kto może z niego skorzystać – wyjaśnia przedstawiciel firmy CzechRolety: https://czechrolety.pl/.

Ochrona domu przed owadami

Kolejnym sposobem są lampy owadobójcze. Ich działanie polega na wabieniu owadów i porażeniu ich prądem o niewielkim natężeniu. Specjalna siatka która razi owady jest oczywiście osłoniona przed przypadkowym dotykiem człowieka. Jednakże  urządzenie to nie potrafi złapać wszystkich owadów w domu, wabi tylko te które są najbliżej. Dodatkowo w przeciwieństwie do wyżej wymienionych moskitier zużywa ona prąd. Według mnie lepiej zapobiegać niż leczyć, a lampy owadobójcze ,,leczą ” dom po tym jak owady już wlecą. Jeśli mamy już dużo owadów w domu możemy użyć takiej lampy aby zredukować ich ilość, lecz jako stały środek zaradczy na lato nie jest to pewnie najlepsza metoda.

Innym rozwiązaniem może okazać się spray przeciw komarom. Blokuje on narządy czuciowe owada, dając efekt odpychający i odstraszający. Minusami tego rozwiązania jest to że inne owady dalej będą nas zaczepiać. Dodatkowo spray szybko się kończy, więc musimy liczyć się z kosztami stałego zaopatrzenia, nie mówiąc już że używani dużej ilości środków chemicznych jest nie ekologiczne. Jest to dobry pomysł na wycieczkę do lasu, w domu polecam używać tego w mniejszych ilościach.

Ostatnią deską ratunku mogą być naturalne środki ochrony. Komary nie lubią zapachu np. lawendy lub pelargonii. Zasadzenie jej na balkonie może zredukować ilość insektów które wlecą do domu, lecz musimy być nastawieni na to że nie każdy insekt zostanie zatrzymany. Zaletami takiego sposobu jest przyjemna woń kwiatów, minusami mała skuteczność.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na zapobieganie nocnym polowaniom na komary, kupowaniu maści na pogryzienia oraz denerwowaniu się ciągłym bzyczeniem nad głową. Montaż moskitier oraz zaopatrzenie się w spray na wycieczki do lasu pozwoli nam w pełni cieszyć się wakacyjną porą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.