Gdzie szukać zamków do starych, drewnianych drzwi?

Odwiedzając jeden z wielu sklepów budowlanych lub sklepów specjalistycznych można zauważyć, że półki sklepowe wręcz uginają się od ilości dostępnych zamków elektronicznych i klasycznych mechanicznych konstrukcji zamkowych. Co zrobić w przypadku, gdy jednak nie jesteśmy w stanie znaleźć konkretnego modelu zamka, który będzie nam odpowiadał parametrami pod stary typ drzwi drewnianych?

Szeroki wybór zamków i kompleksowa obsługa

Wśród ofert wielu przedsiębiorstw warto zwrócić uwagę na pogotowie zamkowe. To firma z długoletnią tradycją, ukierunkowana na potrzeby swoich klientów. Oprócz nowoczesnych rozwiązań takich jak zamki elektroniczne i inne tego typu rozwiązania można tam także znaleźć klasyczne zamki mechaniczne, jak na przykład zamek wpuszczany do starych drzwi oraz wiele więcej. Niebagatelne znaczenie ma doradztwo ekspertów pracujących w poszczególnych placówkach firmy w całej Polsce. Można dzięki temu wybrać zamek lub innego rodzaju zabezpieczenie mienia pod bardzo indywidualne potrzeby. Więcej informacji można znaleźć pod adresem strony internetowej https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/

Odpowiedni zamek pod stare, drewniane drzwi

Jeśli posiadamy nietypowy rodzaj zamka i raczej nie planujemy wymiany drzwi, aby móc skorzystać z innego typu zamka to pozostaje szczegółowo prześledzić oferty poszczególnych firm ślusarskich oraz marketów budowlanych, a także spróbować złożyć zamówienie na specyficzny rodzaj zamka. Dużym wyzwaniem może być znalezienie odpowiedniego zamka pod drzwi wykonane z drewna. Należy przy tym szczególnie zwracać uwagę na wagę zamka, ponieważ zamontowanie zamka ważącego zbyt wiele może doprowadzić do niechybnych zniekształceń całego skrzydła drzwi, a w konsekwencji drzwi nie będą właściwie spełniać swojego zadania. Zamki wpuszczane pod drzwi drewniane są tak skonstruowane, aby zminimalizować naprężenia i odpowiednio rozłożyć ciężar na całe skrzydło drzwi. W zasadzie więc istotną kwestią przy wyborze z punktu właściciela jest dobór odpowiedniego kształtu oraz koloru zamka. Istotne jest to ze względu dopasowania kolorystycznego pod konkretny rodzaj drzwi drewnianych. Należy też mieć świadomość tego, że niektóre modele zamków są dość hałaśliwe, więc jeśli ten aspekt ma dla nas znaczenie to warto uwzględnić generowany hałas w trakcie otwierania i zamykania drzwi. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w większości przypadków z powodzeniem można na drzwiach drewnianych zamontować więcej niż jeden zamek – jeden jako główny, drugi jako dodatkowy, który charakteryzuje się mniejszymi rozmiarami i pozwala na dodatkowe bezpieczeństwo.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.