Co to znaczy film psychologiczny? Ranking najpopularniejszych produkcji

Film psychologiczny to niezwykle ciekawa kategoria kina. Opowiada on o losach bohaterów, koncentrując się na ich emocjonalnych i psychicznych problemach. To produkcje skłaniające do myślenia, głębokie i nietuzinkowe. Sprawdź poniższy ranking najpopularniejszych filmów psychologicznych.

Film psychologiczny – kino, które skłania do myślenia

Film psychologiczny skupia się na emocjonalnych i psychicznych problemach bohaterów. Fabuła konfrontuje ich z traumatycznymi przeżyciami, z jakimi musieli zmierzyć się w dzieciństwie, czy już w dorosłym życiu, np. ze śmiercią bliskich. Bardzo często film psychologiczny opowiada o śmiertelnej chorobie, poczuciu bezsensowności, czy kryzysie emocjonalnym. Sprawdź najpopularniejsze filmy psychologiczne, które trzymają w napięciu, szokują i na długo zostają w pamięci.

1. „Drabina jakubowa”

Niezwykle mroczny i psychodeliczny film „Drabina jakubowa” idealnie pokazuje strach, traumę i rozpad umysłu na małe kawałki. Głównym bohaterem tej produkcji jest weteran wojny w Wietnamie, który zmaga się z zaawansowanym PTSD. Nękany surrealistycznymi wizjami powoli staje się wyczerpany, zdezorientowany i niepewny swojej tożsamości.

2. „Lot nad kukułczym gniazdem”

To film, którego raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. W „Locie nad kukułczym gniazdem” Jack Nicholson odegrał najlepszą rolę swojego życia. To opowieść o złodzieju i chuliganie, który chcąc uniknąć więzienia, udaje niepoczytalnego. Z racji tego trafia do szpitala psychiatrycznego. To film, który z jednej strony dołuje, a z drugiej wywołuje uśmiech na twarzy. Dodatkowo ma niespodziewane zakończenie.

3. „Requiem dla snu”

Ten film jest majstersztykiem. Po jego obejrzeniu długo nie będzie można dojść do siebie. Ta produkcja odmienia życie człowieka. Opowiada o czwórce bohaterów, którzy są uzależnieni od narkotyków – ukazuje upadek człowieka, jego zezwierzęcenie. Całość dopełniają realistyczne ujęcia i znakomicie dopasowana muzyka.

4. „Milczenie owiec”

„Milczenie owiec” to klasyka kina. Opowiada o jednym z największych absurdów: inteligentna agentka łączy siły z seryjnym zabójcą, aby schwytać mordercę obdzierającego ludzi ze skóry. Film ten doczekał się aż 5 Oscarów i nic w tym dziwnego, ponieważ jest fenomenalnym dziełem.

5. „Musimy porozmawiać o Kevinie”

To znakomity film opowiadający o trudnym macierzyństwie. Ta produkcja idealnie pokazuje, że macierzyństwo wcale nie jest takie cukierkowe. Najlepiej o tym wie główna bohaterka, która, choć bardzo się stara, nie jest w stanie pokochać swojego syna. Kevin to trudne dziecko o demonicznym charakterze.

INEA – telewizja pełna wrażeń

Uwielbiasz filmy z morałem? Produkcje, które skłaniają do myślenia, a zarazem trzymają w napięciu? Oglądaj filmy psychologiczne w najlepszej jakości, korzystając z oferty INEATelewizja światłowodowa to doskonała oferta dla wszystkich, którzy chcą nie tylko oglądać wybrane programy w najwyższej jakości, lecz także płacić wyłącznie za to, co najbardziej ich interesuje. Właśnie z tego względu w ramach telewizji HIWAY możesz wybrać paczki tematyczne kanałów, które lubisz i chcesz mieć do nich łatwy dostęp.

INEA telewizja to jakość 4K, możliwość oglądania różnych kanałów nawet na 5 telewizorach jednocześnie czy wiele, wiele innych świetnych opcji. Telewizja HIWAY to strzał w dziesiątkę dla każdego kinomana.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.