Ubrania robocze dla pracowników – gdzie kupić je tanio?

Pracodawca ma w obowiązku zaopatrzenie pracowników w odpowiednie ubrania robocze, gdy ich prywatne ubrania mogą ulec zabrudzeniu lub zniszczeniu podczas pracy. Gdzie można zakupić dobre ubrania robocze bez przepłacania?

Pod pojęciem ubrań roboczych znajduje się odzież przeznaczona do pracy. Zapewnia ona odpowiedni komfort i ochronę podczas realizacji zadań zleconych przez pracodawcę. Gdy konieczne jest uzyskanie jeszcze wyższego poziomu zabezpieczenia, stosuje się ubrania ochronne.

Dlaczego firma powinna zakupić ubrania robocze?

Przepisy BHP – bezpieczeństwa i higieny pracy wymagają, aby pracodawca zaopatrzył pracownika w niezbędne na jego stanowisku pracy wyposażenie. W wielu zakładach pracy, między innymi w branży budowlanej, wykończeniowej, mechanicznej, ale również w handlu czy w usługach stosuje się odzież roboczą. Pracodawca powinien dobrać ją tak, aby gwarantowała ona pracownikom właściwy stopień zabezpieczenia i wygody. Gdy pracodawca nie zapewni pracownikom odzieży roboczej, będzie wymagał, aby pracownicy kupili ją samodzielnie, w takim przypadku może narazić się na kary nakładane przez PIP – Państwową Inspekcję Pracy.

Rodzaje ubrań roboczych

Odzież robocza to szeroka gama różnych typów ubrań męskich i damskich, które mogą być indywidualnie dostosowane do wymogów danego stanowiska pracy.

Przykładowa odzież robocza:

  • koszulki robocze
  • koszule robocze
  • kurtki robocze
  • spodnie robocze
  • ogrodniczki robocze
  • bluzy robocze

Warto wskazać, że odzież ta może być także personalizowana. Wiele firm prowadzących jej sprzedaż oferuje klientom możliwość zamówienia haftów i nadruków na odzieży, dlatego może ona wtedy dodatkowo prezentować logo firmy lub inne napisy i grafiki na zamówienie.

Tania odzież robocza – gdzie można ją kupić?

Sprzedająca ubrania robocze hurtownia odzieży roboczej to najczęstszy wybór wśród przedsiębiorców, którzy chcą zdecydować się na zamówienie tego typu wyposażenia dla pracowników. Najszerszy asortyment prezentują hurtownie BHP, ale dostępne są również hurtownie specjalizujące się wyłącznie w sprzedaży ubrań roboczych i ochronnych dla pracowników. Obecnie zamówienia na odzież roboczą dla pracowników można składać także za pośrednictwem internetu. Działające online hurtownie odzieży roboczej mogą zapewnić wtedy swoim klientom dostęp do szerokiej gamy różnych artykułów w bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki temu, że odzież można porównać w różnych sklepach online, można także wybrać taką ofertę, która będzie cechowała się najniższymi kosztami. Zatem za dobre ubrania robocze dla pracowników nie trzeba przepłacać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.