Siatki cięto-ciągnione – co to jest i kiedy warto je wybrać?

Siatka cięto-ciągniona wielu osobom kojarzy się ze specjalistycznym materiałem, dedykowanym głównie branży ogrodniczej czy budowlanej. W zależności od wielkości oczka i tworzywa, z którego powstały, można wykorzystać je do wielu innych zastosowań. To oprócz siatek tkanych, jedne z najtrwalszych produktów. Sprawdź, czym są siatki cięto-ciągnione i gdzie można je wykorzystać!

Czym jest siatka cięto-ciągniona

Siatka cięto-ciągniona składa się z charakterystycznych oczek w kształcie rombu o różnych wymiarach. Tworzy się ją z arkuszy blachy, które nacina się i rozciąga. Siatki cięto-ciągnione, które znajdziesz w sklepie https://siatkitkane.com.pl/siatki-cieto-ciagnione, wykonuje się z takich materiałów, jak stal nierdzewna, ocynkowana oraz aluminiowana. Dzięki temu powstaje produkt o różnych właściwościach. Siatka jest wytrzymała, odporna na korozję, a jednocześnie odpowiednio elastyczna i trwała. Z powodzeniem można ją montować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Kiedy wykorzystać siatki cięto-ciągnione?

Skoro już wiesz, czym są opisywane siatki, warto zastanowić się, kiedy mogą okazać się przydatne. Ich zastosowań w rzeczywistości jest mnóstwo. Ze względu na przystępną cenę i możliwość zamówienia materiału na metry, chętnie jest wykorzystywana zarówno w przemyśle, jak i w prywatnych przestrzeniach. Siatki cięto-ciągnione Arpem Steel (https://siatkitkane.com.pl/) wykorzystywane są np. jako przesłony ochronne maszyn oraz wentylatorów, czy też elementy elewacji w budownictwie. Możesz wybrać je również na własną działkę do ochrony fasady domu lub garażu. Z powodzeniem można dzięki nim stworzyć ekrany zabezpieczające lub panele wypełniające. Swoje zastosowanie znajdują również w architekturze  jako okładzina elementów zdobniczych i ekspozycji artystycznych.

Siatki cięto-ciągnione okażą się również funkcjonalnym wyposażeniem, jeżeli szukasz zabezpieczenia przed szczurami, myszami, kunami i innymi gryzoniami. Zabezpieczą otwory i kanały wentylacyjne, elewację czy domki letniskowe przed niechcianymi gośćmi. Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni rodzaj oczek oraz wspomniany już rodzaj stali – w ten sposób możesz zyskać siatkę np. odporną na korozję, o dużej elastyczności, która sprawdzi się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych na zewnątrz budynków. Swoje walory utrzyma pomimo opadów deszczu, śniegu oraz ujemnych temperatur zimą. Postaw na wysokiej jakości rozwiązania i zamów niezbędne materiały ze sprawdzonego źródła!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.