Jakich produktów nie można wysyłać kurierem?

Usługi kurierskie to rozwiązania, z których korzysta coraz więcej osób – zarówno firm jak i osób prywatnych. Przesyłkami nadajemy bardzo dużo rzeczy – od dokumentów, ważnych umów, przez ubrania i środki spożywcze oraz kosmetyki, aż po ogromne pakunki paletowe. Nie tylko gabaryt ma znaczenie. Przesyłki, z pomocą przewoźnika, mogą dotrzeć teraz nawet na drugi koniec świata! Przed rozpoczęciem całego procesu nadania paczki, musisz sprawdzić ważną rzecz: w każdej firmie istnieje lista produktów zakazanych lub ich wysyłanie bywa ograniczone. Chcesz skorzystać z opcji “zamów kuriera” w określonej firmie, a masz wątpliwość, że nadania przez Ciebie paczka jest w ogóle możliwa do przekazania? Sprawdź na stronie każdego z przewoźników, jak wyglądają wspomniane zakazy. Zastanawiasz się, skąd one się biorą? Przeczytaj artykuł!

Skąd wynikają ograniczenia?

Ograniczenia w wysyłaniu paczek z określonymi produktami w ich wnętrzu, wynikają przede wszystkim z kwestii bezpieczeństwa. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników firm kurierskich niemożliwe jest nadanie szkodliwych substancji lub sprzętu, który może okaleczyć lub spowodować trwałe problemy ze zdrowiem. Drugim aspektem w ramach bezpieczeństwa jest ochrona samej zawartości pakunków. Kurierzy muszą mieć bowiem na uwadze, że każda przesyłka jest ważna i należy zachować jak najwyższe standardy ochrony.

Czego nie można nadać kurierem?

Przed zamówieniem kuriera zawsze przeanalizuj na stronie przewoźnika (na przykład w dziale FAQ), co możesz nadać, a co jest absolutnie zakazane. Lista tych produktów jest inna w przypadku poszczególnych przewoźników. Istnieje jednak kilka produktów lub rzeczy, które znajdują się wszędzie. Wśród nich można wymienić żywe zwierzęta. Nie trzeba chyba tłumaczyć, dlaczego ich wysyłka jest absolutnie niemożliwa. Ponadto należy wymienić baterie, broń czy amunicję. To elementy, które mogą wyrządzić krzywdę pracownikom sortowni, magazynów czy kurierom. Do tej grupy zalicza się także farby. Niemożliwe jest również nadanie w większości firm kurierskich złota, antyków oraz roślin.

Każda firma kurierska ma swoją indywidualną listę produktów, których nadawanie jest ograniczone lub całkowicie zakazane. Aby ustrzec się przed ewentualnymi problemami lub komplikacjami – przed wysyłką zawsze sprawdź te informacje. Kiedy znasz już szczegóły – zamów kuriera i przyglądaj się dalszemu procesowi dostarczenia Twojego pakunku!

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.