Zdobądź dodatkowe środki dla swojej firmy w postaci dotacji unijnej

Jeśli chcesz zainwestować w OZE, warto poszukać sposobów na przyspieszenie zwrotu włożonego kapitału. Dostępne są różnego dofinansowania dla firm, między innymi na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Do wyboru masz rozmaite dotacje unijne 2024 na odnawialne źródła energii, fotowoltaikę, modernizację dla klientów biznesowych.

Rozwijaj swoją firmę dzięki dotacjom unijnym

Możesz obniżyć rachunki za prąd i chronić środowisko naturalne, wykorzystując odnawialne źródła energii. Umożliwia to fotowoltaika, pozwalająca na pozyskiwanie darmowej i niewyczerpywalnej energii słonecznej oraz przetwarzanie jej na prąd. Będziesz mógł wykorzystać pozyskaną energię elektryczną spożytkować na ogrzewanie budynku, podgrzewanie wody użytkowej, pracę maszyn w zakładzie. Przekłada się to dla Ciebie na duże oszczędności w skali roku. Jak wiesz, firma pochłania sporo energii elektrycznej, co generuje spore koszty i stanowi duże obciążenie dla firmowego budżetu. Warto zainwestować w OZE, aby zmniejszyć wydatki na prąd w przyszłości, a zaoszczędzone pieniądze zainwestować w rozwój biznesu.

Inwestycja zwróci się zdecydowanie szybciej, jeśli uzyskasz dotacje na fotowoltaikę dla firm. Jako mikro i małe przedsiębiorstwo możesz skorzystać z dofinansowania do pomp ciepła w programie Czyste Powietrze. Jest także program dofinansowujący instalacje PV Mój Prąd. Zapowiedziano również uruchomienie kolejnego naboru wniosków o dotację w programie Mój Prąd. Jest ona całkowicie bezzwrotna. Możesz starać się też o dofinansowanie w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Beneficjenci programu Energia Plus mogą otrzymać dotację na instalacje PV, magazyny energii, małe elektrownie wodne, turbiny wiatrowe, pompy ciepła, kolektory słoneczne.

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu dofinansowania dla firm

W przypadku każdego programu dofinansowującego konieczne jest spełnienie określonych warunków i prawidłowe napisanie wniosku oraz złożenie go we właściwym terminie, aby móc się zakwalifikować i otrzymać dotację. Dokładnie zapoznaj się z informacjami znajdującymi się na oficjalnych stronach organizacji oferujących dofinansowania.

Pamiętaj jednak, że błędnie wypełniony wniosek prawdopodobnie zostanie odrzucony, a Ty stracisz możliwość na przyznanie dotacji. Warto skorzystać z pomocy ekspertów, którzy zajmą się formalnościami, przeprowadzą przez cały proces pozyskania ulg i refundacji kosztów inwestycji. Firmy takie jak AgroNavi podpowie, jakie są dostępne programy, jak działają, jakie trzeba spełnić warunki w celu skorzystania z nich. Pomogą w wyborze mocy instalacji, opracowaniu projektu, uzyskaniu dotacji, spełnieniu norm i wytycznych NFOŚiGW.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.