Litery świetlne – innowacyjna reklama

Litery świetlne to jedna z ciekawszych form reklamy. Świetnie sprawdzają się w różnych miastach, pełniąc przy okazji ich wizytówkę. Często w ramach pamiątki, turyści chętnie pozują do zdjęć przy takich reklamach. Stosują je również różne koncerny, by wypromować markę i sprawić, że zostanie zapamiętana wśród klientów.

Czym są litery świetlne?

Litery świetlne to między innymi napisy wolnostojące w formie wielkogabarytowych  liter 3D, widoczne i znane np. w Zielonej Górze czy Lubinie. To przede wszystkim nowoczesny nośnik informacji, pełniący wiele różnorodnych funkcji, w tym promocyjną i informacyjną. To także kreatywna forma reklamy promująca dane miejsce i dany podmiot.

Litery często służą prezentowaniu nazwy firmy, miasta, uczelni i wielu innych obiektów. Nierzadko litery świetlne niosą większy i głębszy przekaz niż sama nazwa, te zapadające w pamięć zazwyczaj odwołują się natomiast do historii danego miejsca.

Litery świetlne są wizytówką miast
Litery świetlne są wizytówką miast

Litery świetlne to nie jest zwykły napis

Przy projektowaniu liter świetlnych konieczne jest poznanie historii miejsca, specyfiki miasta, gminy. Fundamentalne jest odnalezienie pewnego rodzaju esencji, cechy, który wyróżnia miejsce – gwarantujące sukces i wyjątkowość realizacji.

Istotne jest by litery świetlne pasowały nie tylko do miejsca, w którym zostaną ulokowane, ale by pasowały także do konkretnego podmiotu, do którego odnosi się sam napis.

Ważne, aby litery świetlne współgrały ze specyfiką miejsca, ukazywały charakter danego miejsca, zawierały symbolikę, były ściśle związane z miejscem, pasowały do krajobrazu, przekazywały historię, niosły za sobą coś więcej niż tylko nazwę, by zawierały przekaz.

Dlatego konieczne jest poznanie firmy zlecającej wykonanie takich liter świetlnych, miejsca w którym mają stanąć i jego historii. Niezwykle istotne jest także kwestia naturalnego oświetlenia, czyli tego jak i pod jakim kątem pada w tym miejscu światło słoneczne w ciągu dnia. Przed projektowaniem należy też poznać odpowiedź na pytania jakie jest otoczenie, krajobraz i sąsiedztwo miejsca, w którym mają być umieszczone litery świetlne– to wszystko ma znaczenia w jaki sposób będą się one prezentować.

Szeroki wachlarz opcji i typów oświetlenia gwarantuje nam odpowiednie dopasowanie do upodobań, warunków lokalizacyjnych i do samego podmiotu zlecającego. Natomiast, należy być świadomym każdej ewentualności związanej z danym typem oświetlenia i wynikających z niego ograniczeń, zalet i całego spektrum możliwości wykorzystania.

Czemu służą litery świetlne? Jak je wykorzystać?

Litery świetlne, zwłaszcza te w formie 3D mogą służyć jako miejsce spotkań, punkt orientacyjny, atrakcja turystyczna, wizytówka miasta.

To doskonałe narzędzie, które może na stałe wpisać się w pamięć odwiedzających i pełnić funkcję skojarzeniową. Litery świetlne to nie tylko informacja o lokalizacji i nazwie. Właściwie wykonane, a więc oryginalnie, wyjątkowe będą ciekawić, zastanawiać i cieszyć oko.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.