Jak znaleźć odpowiedni magazyn? Poradnik

Poszukiwania magazynu mogą przysporzyć trudności, gdyż najpierw trzeba określić swoje potrzeby i priorytety – jak wielkość powierzchni, lokalizacja czy budżet. Magazynowa mapa Polski obejmuje poszczególne regiony, w tym kilka kluczowych – jak Warszawa, Łódź czy Dolny Śląsk.

Magazyn zgodny z potrzebami

Lokalizacja. Każdy z regionów budzi zainteresowanie innych najemców – magazyny w Kielcach przyciągają głównie krajowych inwestorów, w okolicy Warszawy międzynarodowe firmy, a Trójmiasto to jedna z atrakcyjnych ofert dla firm logistycznych w Polsce Północnej. Dobrze zlokalizowane obiekty muszą być świetnie skomunikowane, ważny jest rozwój lokalnej infrastruktury drogowej.

Wielkość. Powierzchnia to kolejny czynnik decydujący o wyborze – na rynku dostępne są różne hale do wynajęcia. Kielce, Poznań czy Częstochowa posiadają bogaty wybór magazynów i hal o różnym metrażu. Decyzja o najmie danego obiektu powinna wynikać z przeanalizowania wielu czynników – m.in. lokalizacji, sąsiedztwa, skomunikowania z innymi regionami Polski, dostępnej infrastruktury i jej potencjału na rozbudowę, usług, dodatkowych kosztów, dostępności siły roboczej itd.

Poznaj opinie innych

Poszukaj innych osób działających w Twojej branży i poznaj ich opinie na temat danej lokalizacji lub dewelopera. Warto poznać doświadczenia związane z najmem powierzchni. Można też przeczytać opinie w Internecie czy przejrzeć media społecznościowe. Dobry research ma ogromne znaczenie i powinien być podstawą.

Skorzystaj z pomocy doradcy

Można też skorzystać z porady agencji specjalizującej się w najmie takich obiektów – wystarczy przekazać doradcy informację, że poszukiwane są na przykład powierzchnie magazynowe do wynajęcia w Kielcach czy Bydgoszczy. Często można za ich pośrednictwem poznać ofertę na najciekawsze magazyny do wynajęcia – w Kielcach, Wrocławiu czy w okolicy Łodzi, gdyż mają oni duży wybór. Mimo to warto odwiedzić i obejrzeć osobiście wstępnie wybrane magazyny, obejrzeć całą powierzchnię i sprawdzić dojazd. Pośpiech nie jest w tym przypadku dobrym doradcą.

Negocjowanie warunków umowy

Warto też negocjować warunki umowy – podstawą może być najem długoterminowy i regularne przelewy. Jeśli są to hale produkcyjne – w Kielcach, Katowicach czy pod Warszawą – o dużej powierzchni, można wynegocjować duży rabat. Solidny i stały najemca jest bardzo cenny dla każdego właściciela.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.