Jak znaleźć dobrego specjalistę w IT?

Znalezienie dobrego pracownika z branży IT jest nie lada wyzwaniem. Wiele pracodawców nie wie, od czego zacząć, zwłaszcza gdy jego firma nie ma działu HR lub ten ma wystarczająco dużo obowiązków. Jesteś w takiej sytuacji? Jeśli tak, koniecznie czytaj dalej.

Precyzyjnie sformułuj swoje oczekiwania

Na samym początku przygotuj odpowiednio sformułowane ogłoszenie o pracę. Im będzie bardziej szczegółowe, tym większa szansa na znalezienie kandydata, który spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli nie podasz wystarczającej ilości informacji, na oferowane stanowisko mogą aplikować osoby, które nie dysponują oczekiwanymi przez Ciebie umiejętnościami. Opisz stanowisko pracy oraz obowiązki pracownika. Podaj również, w jakich językach programowania ten będzie pracować. Napisz, czy oczekujesz doświadczenia na podobnym stanowisku, a także wspomnij o zakresie płacowym. Nie zapomnij również o benefitach. A propos nich — które sprawią, że kandydat zainteresuje się oferowaną przez Ciebie pracą?

Zaproponuj atrakcyjne benefity

Zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie IT cały czas rośnie. Jeśli chcesz pozyskać pracownika z odpowiednim wykształceniem oraz doświadczeniem, musisz wiedzieć, że wysoka płaca nie wystarczy. Wiele osób ceni sobie benefity, jakie oferuje im pracodawca. Pamiętaj, że zadowolenie pracownika przekłada się na jego wydajność.

Benefity, które warto zaoferować:

  • prywatna oferta medyczna dla pracownika oraz jego rodziny,
  • możliwość pracy zdalnej,
  • elastyczne godziny pracy,
  • karta sportowa,
  • szkolenia,
  • nauka języków obcych,
  • darmowe posiłki w pracy,
  • żłobek dla dzieci.

Powyższe benefity z pewnością sprawią, że potencjalny pracownik chętniej rozważy ofertę pracy właśnie w Twojej firmie.

Skorzystaj z usług outsourcingu IT

Obecnie specjaliści IT powinni posiadać wiele umiejętności. Taki pracownik musi oczywiście mieć wiedzę z zakresu swojej branży. Powinien również znać sposoby zarządzania pracą zdalną. Jak zatem znaleźć pracownika idealnego? Takiego, który nie dość, że będzie znał określone języki programowania, zagadnienia z zakresu robotyzacji procesów, big data, czy Al/ML, to jeszcze będzie sprawnie zarządzał całą siecią? W takiej sytuacji z pomocą przychodzą eksperci z zakresu outsourcingu – np: https://itds.pl.

Specjaliści, z którymi nawiążesz współpracę, zajmą się rekrutacją. Oprócz wiedzy i doświadczenia posiadają odpowiednie narzędzia, które usprawniają cały proces rekrutacyjny. Znajdą kandydata, który w 100% spełnia Twoje oczekiwania. Rekruterzy mają dostęp nie tylko do baz danych osób z branży, ale również posiadają swoje własne sieci kontaktów. Wszystko po to, aby znaleźć najwartościowszego pracownika, który pozostanie w Twojej firmie na dłużej. Co więcej — powierzenie części obowiązków lub całego procesu rekrutacyjnego specjalistom od outsourcingu, skutkuje redukcją kosztów oraz odciążeniem wewnętrznego działu HR (o ile ten istnieje).

Jak widzisz znalezienie pracownika z zakresu IT z odpowiednią pomocą, wcale nie jest takie trudne. Gdy eksperci od outsourcingu wybiorą dla Ciebie idealnego kandydata, pamiętaj, aby zadbać o employer branding. Dzięki temu prowadzona przez Ciebie firma zrobi wrażenie na kandydacie i być może ten zdecyduje się pracować właśnie u Ciebie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.