Zobowiązania pozabankowe – czy to bezpieczne?

Decydując się na pozabankowe formy finansowania, warto dobrze przeanalizować dostępne oferty – jeszcze przed podpisaniem umowy. W sytuacji, kiedy pojawia się nagła potrzeba pozyskania dodatkowej gotówki, oczywiście warto sprawdzić dostępne opcje finansowania. Zanim jednak zdecydujesz się na propozycję jednej z firm pożyczkowych, koniecznie sprawdź wszystkie parametry wpływające na koszty pożyczki.

W dzisiejszych czasach zaciągnięcie pożyczki przez internet wymaga odpowiedniego przeanalizowania ofert oraz opinii o pożyczkobiorcach. Im lepsze opinie pożyczkobiorców, tym mniejsze ryzyko po stronie przyszłego klienta, który potrzebuje dodatkowej gotówki
z minimum formalności do załatwienia. Na etapie ubiegania się o pożyczkę online, warto też sprawdzić wszystkie koszty okołokredytowe, które finalnie mogą wygenerować znacznie większą kwotę do spłaty, aniżeli tę przedstawianą podczas przedstawiania oferty finansowania.

Czym są koszty okołokredytowe?

Koszty związane z zaciągnięciem pożyczki przez internet to nie tylko te, które wynikają
z podstawowej prowizji pożyczkodawcy, jak i oprocentowania. Zanim podpiszesz umowę
z firmą pozabankową, koniecznie sprawdź, jakie są dodatkowe opłaty okołokredytowe.
Te, które najmocniej wpływają na całkowitą kwotę do spłaty, to: koszty ubezpieczeń obowiązkowych, odsetki karne za opóźnienia w spłacie oraz prowizje za uruchomienie finansowania.

Pożyczki pozabankowe online a bezpieczeństwo – na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się na pożyczkę, koniecznie weź pod uwagę kilka istotnych parametrów, które mogą wpływać na opłacalność podpisania umowy:

  • oprocentowanie,
  • RRSO,
  • prowizję,
  • maksymalną dostępną kwotę,
  • okres spłaty.

Oczywiście powyższe parametry nie wpływają na bezpieczeństwo pożyczkobiorcy, choć mogą finalnie przekładać się na to, jak mocnym obciążeniem dla domowego budżetu będzie pożyczka. Analizując te parametry, będziesz w stanie podpisać możliwie najkorzystniejszą umowę z firmą pożyczkową, ale uważaj, gdyż takie propozycje finansowania najczęściej generują wysokie koszty odsetkowe.

Można powiedzieć, że na etapie ubiegania się o pożyczkę online, bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Wystarczy korzystać z zaszyfrowanego połączenia sieciowego oraz bezpiecznych portali pożyczkowych, aby dane osobowe były w pełni chronione przed ich przejęciem przez osoby trzecie.

Pożyczki pozabankowe online a nadmierne zadłużenie – jak wyjść z kłopotów finansowych?

Podpisałeś umowę pożyczki przez internet, bez wcześniejszej analizy warunków? Ryzyko, że w krótkim czasie wpadniesz w spore problemy finansowe, jest znacznie większe, szczególnie jeśli nie masz odpowiednio wysokich dochodów na terminową spłatę zadłużenia. Kiedy zauważysz, że problemu z zadłużeniami tylko się pogłębiają – nie czekaj i skorzystaj z oferty firmy Biliti – pomoc prawna w oddłużaniu. To szansa na wyjście z problemów finansowych, spłatę zaległych zadłużeń pozabankowych oraz ustalenie harmonogramu spłaty kredytu oddłużeniowego, który nie obciąży nadmiernie Twojego budżetu.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.