Zadbaj o bezpieczeństwo swoich internetowych transakcji!

Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą pieniądze, mogą niestety pojawić się również próby różnego rodzaju oszustw, wyłudzeń i kradzieży. Dotyczy to także transakcji internetowych. Na szczęście możesz zrobić bardzo wiele, by zabezpieczyć się przed utratą swoich środków. Co warto wiedzieć na temat bezpiecznych płatności w sieci?

Najważniejsze zasady bezpiecznych płatności

  • Płatności dokonuj zawsze na własnym urządzeniu z zainstalowanym programem antywirusowym. Nie korzystaj przy tym z publicznych sieci internetowych, ale z zaufanego Wi-Fi zabezpieczonego hasłem lub z danych sieci komórkowej.
  • Na bieżąco aktualizuj aplikacje mobilne: dotyczy to zarówno aplikacji banku, witryn e-commerce jak i samej przeglądarki internetowej.
  • Nigdy nie podawaj wrażliwych informacji w formularzach, na które zostałeś przekierowany po kliknięciu linku we wiadomości e-mail. To jedna z najpopularniejszych form phishingu, czyli wyłudzania danych. Jeśli wiadomość wygląda na wysłaną przez bank, najlepiej będzie, gdy przed podjęciem jakichkolwiek działań skontaktujesz się z jego infolinią.
  • Używaj silnych haseł (co najmniej osiem znaków, w tym jedna cyfra, jedna wielka litera i jeden znak specjalny) – w każdym miejscu innego! Nigdy nie udostępniaj swoich danych logowania innym.
  • Przed rozpoczęciem procesu płatności sprawdź, czy znajdujesz się na stronie używającej szyfrowanego połączenia. Świadczy o tym mała kłódka umieszczona po lewej stronie na pasku adresowym.
  • Ustal na swoim koncie bankowym dzienne limity transakcji. Uchroni Cię to przed całkowitą utratą środków w przypadku, gdy Twoje dane dostałyby się w niepowołane ręce. Używaj też wielostopniowej weryfikacji. Może ona polegać np. na dodatkowym zatwierdzaniu wszystkich operacji kodem SMS.
  • Wybieraj sprawdzone sklepy i sprzedawców. Przed dokonaniem zakupów porównaj ceny i sprawdź opinie wcześniejszych klientów.

Bezpieczne transakcje z operatorem płatności

Nowoczesne metody płatności charakteryzują się wysokim poziomem zabezpieczeń i są nieustannie rozwijane, tak aby były odporne na pojawiające się nieustannie nowe zagrożenia. Podobnie jest w przypadku systemów płatności, które obsługują witryny e-commerce. Bezpieczeństwo zawieranych za ich pośrednictwem transakcji gwarantuje ponadto pośrednictwo operatora, zwłaszcza jeśli jest on obecny na rynku od dłuższego czasu.

Takim operatorem jest BlueMedia, prowadząca działalność już ponad 20 lat. Z oferowanymi przez nią narzędziami z zakresu płatności internetowych możesz zapoznać na stronie: https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.