Przedsiębiorco, przygotuj się na nadchodzące zmiany w prawie podatkowym!

Od 2022 roku w Polsce zacznie obowiązywać Nowy Ład, czyli od dawna zapowiadane zmiany w prawie podatkowym. Nowelizacja ma aż 700 stron i wielu przedsiębiorców obawia się, co przyniosą zmiany. W ustawie uwzględniono wiele kwestii przychylnych obywatelom, które firmy będą musiały respektować. Sprawdź, co zmieni Nowy Ład.

Zmiany wysokości podatku dochodowego

Nowy Ład wprowadza wiele zmian w prawie podatkowym. Aby znaleźć najlepsze rozwiązania dla Twojego przedsiębiorstwa, warto zaufać profesjonalistom. Biuro rachunkowe Anavo na bieżąco śledzi wszelkie reformy dotyczące spraw księgowo-płacowych, dzięki czemu będzie w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości.

Przede wszystkim nowelizacja uwzględnia podniesienie kwoty wolnej od podatku aż do 30 tysięcy złotych oraz pierwszego progu podatkowego aż do kwoty 120 000 złotych, gdzie stawka podatku będzie wynosić 17%. Powyżej tej kwoty będzie on wynosił, tak jak dotychczas, 32%. Dzięki tej zmianie przedsiębiorcy o niskich dochodach będą mieli okazję sporo zaoszczędzić.

Zmiana składki zdrowotnej

Nowy Ład uwzględnia również zmiany w wysokości składki zdrowotnej. Dla przedsiębiorców, którzy rozliczają się na podstawie podatku liniowego będzie wynosiła ona 4,9%. Ci, co wybrali skalę podatkową będą musieli odliczyć 9% od uzyskanego dochodu dopiero na koniec roku kalendarzowego. Minusem wprowadzonych zmian jest fakt, że składki zdrowotnej nie będzie można odliczyć od podatku. Nowelizacji podlega również wysokość stawki dla przedsiębiorców rozliczających w formie ryczałtu. Będzie ona uzależniona od przychodów.

W przygotowaniu się do zmian w ramach Nowego Ładu pomoże Ci doświadczona księgowa (Otwock), która oferuje profesjonalne usługi księgowo-płacowe. Biuro rachunkowe Anavo stawia na ciągły rozwój swoich kompetencji oraz wiedzy z zakresu obowiązujących przepisów prawnych. Służy radą w zakresie optymalizacji podatkowej oraz pomoże w sporządzaniu sprawozdań. Postaw na profesjonalne wsparcie przy wdrażaniu nowych zasad rozliczania się z podatków.

Nowy Ład powoduje wiele zamieszania wśród przedsiębiorców. Aby uniknąć nieporozumień i rozpocząć nowy okres rozliczeniowym z odpowiednią wiedzą, warto skorzystać z usług rzetelnego biura rachunkowego. Wykwalifikowani specjaliści, którzy regularnie uczestniczą w szkoleniach branżowych i na bieżąco śledzą zmiany w przepisach prawnych, nie tylko wytłumaczą nowe zasady, ale i doradzą najlepsze rozwiązania dla Twojego przedsiębiorstwa.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.