Jaki program do fakturowania i prowadzenia firmy wybrać?

Wystawianie faktur to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Za ich pomocą ewidencjonowana jest sprzedaż towarów i usług. Popularnym rozwiązaniem stosowanym zwłaszcza przez niewielkich przedsiębiorców jest księgowość internetowa. Dzięki dedykowanej platformie lub programom w szybki i łatwy sposób można wystawiać faktury i rozliczać podatki. Jak działa program do faktur i w jakim przypadku sprawdzi się on najlepiej?

Program do faktur – kompleksowość i wygoda dla przedsiębiorcy

Program do faktur pozwala użytkownikowi w intuicyjny i szybki sposób wystawiać dokumenty. Tego typu programy obsługują wszystkie rodzaje faktur, w różnych językach. Użytkownik wprowadza niezbędne dane w przygotowane szablony, dzięki czemu wystawianie dokumentów jest niezwykle proste. Zdecydowaną zaletą tego typu rozwiązania są stosunkowo niskie koszty w porównaniu z obsługą biura rachunkowego oraz dostęp do programu z każdego miejsca i urządzenia. Niektórzy dostawcy oferują również aplikacje mobilne, dzięki którym faktury można wystawiać na przykład przez telefon. Wszystkie wystawione dokumenty są ewidencjonowane i archiwizowane.

Dla kogo przeznaczone są programy do faktur?

Fakturowanie z wykorzystaniem dedykowanych programów sprawdzi się doskonale w przypadku małych przedsiębiorstw, niezależnie od branży. Jednak dla niektórych sektorów, takich jak sprzedaż internetowa e-commerce, dostawcy oprogramowania do faktur przygotowali dodatkowe funkcjonalności, które znacznie ułatwiają prowadzenie biznesu. Takim dostawcą jest między innymi wfirma, który w ofercie posiada integrator ecommerce.

Czym jest integrator ecommerce?

Integrator ecommerce oferowany przez wfirma to narzędzie do kompleksowej obsługi sklepu internetowego. Narzędzie umożliwia integrację z dużymi platformami sprzedażowymi, takimi jak Allegro, Amazon czy Ebay. Dzięki temu możliwa jest automatyzacja procesów sprzedażowych oraz w konsekwencji również zwiększenie sprzedaży poprzez dostęp do wielu kanałów. Integrator jest w pełni kompatybilny z programem do wystawiania faktur. Możliwa jest zatem pełna ewidencja sprzedaży, również za pomocą drukarek fiskalnych online. W ofercie dostępny jest również system wsparcia finansowego, który zawiera takie funkcjonalności jak faktoring oraz pożyczki na zobowiązania finansowe lub podatkowe związane z prowadzoną działalnością.

W ofercie dostawcy znaleźć można również wiele dodatkowych modułów, takich jak obsługa magazynu, zarządzanie relacjami z klientem czy zarządzanie płatnościami. Całość tworzy program do kompleksowej obsługi biznesu internetowego.

Programy do wystawiania faktur w dużym stopniu ułatwiają pracę, dlatego też coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie. Zazwyczaj są to bardzo intuicyjne oprogramowania, dzięki czemu wdrożenie się w ich obsługę nie zajmuje wiele czasu. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety prowadzenia księgowości internetowej, warto zastanowić się nad zastosowanie takiego rozwiązania w swoim biznesie.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.