Inwestowanie w nieruchomości – sprawdzone sposoby na zysk

Istnieje cała masa sposobów na inwestowanie w nieruchomości, a do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy między innymi inwestycje w mieszkania pod wynajem, zakup lokali usługowych od dewelopera, co pozwala podnieść ich wartość poprzez adaptację i wynajem dla firm lub sklepów, zakup i wynajem obiektów typu retail park, gdzie zyski generować można od stabilnych najemców sieciowych, ale i flipy, czyli szybki zakup i sprzedaż mieszkań.

To, którą z form wybierzemy zależy od zasobności naszego portfela, ale i pomysłu czy indywidualnych oczekiwań względem wybranej nieruchomości i oczekiwanych rezultatów inwestycyjnych. Najbardziej sprawdzonymi metodami na szybki zysk okazują się ostatnimi czasy szczególnie dwa warianty – flipping mieszkań oraz tzw. crowdinwesting, czyli inwestowanie w projekty deweloperskie.

Flip mieszkań – na czym polega i co warto o nim wiedzieć?

Ciekawą alternatywą ostatnich lat jest zakup mieszkania pod inwestycje do remontu, aby następnie odsprzedać je ze sporym zyskiem. Flipping mieszkań to alternatywa, która zdecydowanie daje wiele okazji zarobkowych, jednak wymaga ona od nas odpowiedniego przygotowania. Niezbędne jest tutaj posiadanie kapitału własnego, odpowiedniego czasu na przeprowadzenie inwestycji, dysponowanie zdolnością kredytową, posiadanie sprawdzonej ekipy remontowej, a także odpowiedniej wiedzy z zakresu flippingu. Trzeba posiadać umiejętności pozwalające na dokonanie wyboru atrakcyjnych lokalizacji, odpowiednich metraży i układu, a przy tym mieć atrakcyjny pomysł na adaptację mieszkania.

Rozwiązanie to ma jednak pewne wady, bowiem szczególnie dla początkujących inwestorów wymagało będzie posiadania odpowiedniej, często zaporowej kwoty oraz sporych pokładów cierpliwości zarówno na wyszukanie odpowiednich obiektów, jak również załatwienie formalności (szczególnie podczas zakupów nieruchomości od komornika), a także czasu na przeprowadzenie remontów. Lokowanie kapitału w mieszkania pozwala na uzyskanie sporych zysków, dlatego też atrakcyjne oferty dla potrzeb flippingu znikają z rynku niczym świeże bułeczki.

Crowdfunding nieruchomości – inwestowanie dla wymagających

Crowdfunding dla wielu z nas kojarzy się ze zbiórkami publicznymi na różne cele, jednak ma ono również inną ciekawą formę – inwestowania na rynku nieruchomości. Na czym polega crowinwesting? To rozwiązanie dla indywidualnych inwestorów, którzy pragną dofinansować inwestycje deweloperskie, a kwota wejścia do projektu zależy od rodzaju konkretnego przedsięwzięcia. Dzięki temu wariantowi działania na rynku nieruchomości jako inwestorzy indywidualni możemy wprowadzić do wielkich realizacji swój nawet niewielki kapitał, zabezpieczając się notarialnie, a w perspektywie móc czerpać zyski z intratnej sprzedaży nieruchomości. Jest to alternatywa, która pozwala zaoszczędzić sporo czasu na poszukiwanie odpowiedniej do inwestycji nieruchomości, a także przeprowadzania wszelkich formalności z tym związanych.

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.